NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Włocławski szpital zakupi tomograf

Kujawsko_pomorskie_herbSzpital Wojewódzki we Włocławku będzie mógł pochwalić się najnowszą aparaturą medyczną. W ramach współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego zakupu nabędzie diagnostyczny skarb – tomograf wielorzędowy. Będzie to najdroższy spośród ponad setki sprzętów i aparatur niezbędnych w diagnozowaniu i leczeniu stanów nagłych, które za blisko 7 milionów złotych zostaną zakupione dla szpitala dzięki tej dotacji.

Dotacja dla włocławskiego szpitala (3999373 zł) jest jak dotąd największym dofinansowaniem z RPO WK-P w ramach rozwoju infrastruktury ochrony zdrowia. Na zakup tomografu przeznaczono blisko 4 miliony złotych.

– Tomograf wielorzędowy jest jednym z najbardziej wartościowych sprzętów diagnostycznych. Inwestycja w rozwój infrastruktury ochrony zdrowia i pomocy społecznej to jeden z priorytetów naszego województwa, dlatego cieszymy się, że kolejne uruchomione w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego miliony posłużą do tego, by nowoczesne procedury ratujące zdrowie i życie były bardziej dostępne dla mieszkańców Włocławka – powiedział marszałek województwa Piotr Całbecki.

Przetarg na kupno urządzenia wygrała firma Adomed oferując aparat Siemens Typ Somatom Sensation 40. Tomograf będzie mieścił się w nowopowstałej części budynku przy Zakładzie Radiologicznym, w której trwają ostatnie prace remontowane mające na celu przygotowanie pomieszczeń na potrzeby urządzenia.

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Beata Krzemińska