NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Co roku włocławski Magistrat wydaje kalendarz który ma promować nasze miasto. Jest on do dyspozycji ratusza jako gadżet promocyjny.

Kalendarz na 2013 rok jest inny niż większość dotychczasowych kalendarzy.
Przyzwyczailiśmy się do kalendarzy z ładnymi, malowniczymi widoczkami natomiast w tym roku nie znajdziemy tu nic takiego.

Kalendarz prezentuje ciekawe kamienice które posiadają już swoja często bogatą historię ale tu są tylko ilustracją do pokazania a raczej do zwrócenia nam uwagi na ciekawe elementy architektoniczne ulic naszego miasta. Na co dzień zabiegani nie zwracamy uwagi na detale architektoniczne, gzymsy, fryzy i itp. Na pierwszej stronie kalendarza znajdują się słowa Prezydenta Włocławka Andrzeja Pałuckiego: Wystarczy spojrzeć w górę by odkryć piękno… Oddają one w pełni to czym ma być ten kalendarz.
Nie doszukujmy się w nim pięknych widoczków ale raczej perełek które są tuż nad naszymi głowami, ale przez nas nie zauważalne w naszej codziennej „gonitwie” a na pewno warte uwagi.

Jak zdobyć miejski kalendarz na 2013 rok?

Zdjęcia w kalendarzu to wynik konkursu fotograficznego ogłoszonego przez Prezydenta Włocławka w którym wzieło udział 13 osób. Nadesłano ogółem 1058 prac z których wybrano 36 zdjęć pięciu fotografów amatorów, Magdalenę Jastrzębską, Justynę Rębiałkowską, Olgę Zachwieję, Kamilę Aftańską oraz Patryka Lewińskiego.

Pomysłodawczynią kalendarza była Małgorzata Grzybowska, projekt Aleksandra Pawłowska i Robert Kudeł. Druk wykonała Firma Gutenberg Design.

Tomasz Popowski
10.11.2012

Prezydent Włocławka Andrzej Pałucki:
andrzej-palucki-wloclawek-08-11-2012