Opublikowano: pon, Lip 31st, 2017

Wiadomości z magistratu 31.07.2017

Włocławek, dn. 31 lipca 2017 r.

 • 1 sierpnia zabrzmią syreny. Włocławek uczci powstańców warszawskich Jutro (wtorek, 1 sierpnia) o godz. 17.00 przy Pomniku Żołnierzy Armii Krajowej w parku Łokietka rozpocznie się miejska uroczystość z okazji 73. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

  Tradycyjnie o godz. 17.00, w hołdzie poległym w powstaniu, we Włocławku zabrzmi dźwięk syren.

  Cześć powstańcom, w trakcie tego symbolicznego dźwięku, oddadzą m.in. uczestnicy uroczystości w parku Łokietka. Częścią miejskich obchodów będzie również wystąpienie prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego oraz modlitwa w intencji powstańców warszawskich odprawiona przez ks. prałata Zbigniewa Szygendę.

  Uczestnicy uroczystości złożą kwiaty pod Pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej.

 • Koncert piosenek powstańczych i patriotycznych Dnia 1 sierpnia o godz. 19.00 w Klubie „Stara Remiza” przy ul. Żabiej rozpocznie się koncert zatytułowany: „Siekiera, motyka…”.

  Piosenki powstańcze i patriotyczne wykona włocławska „KAPELA Z SZACONKIEM”.

  Bezpłatne wejściówki na koncert do odbioru w kasie Centrum Kultury „Browar B.” (wejście od ul. Bechiego) i w Klubie „Stara Remiza” przy ul. Żabiej 8.

 • Projekt: „Włocławek mówi przemocy stop” Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie realizuje projekt w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie”.

  Jak zapowiada MOPR, do końca roku 2017 będą prowadzone liczne działania, ze wszystkich poziomów profilaktyki, m.in.: warsztaty dla rodziców, wykłady dla opiekunek domowych, mobilne punkty informacyjne, porady specjalistów. Świadomość społeczna, poszerzanie wiedzy, wspólne działanie przeciwko przestępstwu przemocy – to główne cele programu.

  Więcej na ten temat, w tym szczegółowy harmonogram projektu: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=1639

 • Gdzie zdobyć paszport turystyczny? Na włocławskich przystaniach! Trwa tegoroczna edycja akcji „Paszport Turystyczny”. „Paszporty” są dostępne również we Włocławku: w biurze Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej i w bosmanacie Przystani przy ul. Piwnej.

  Z „Paszportem Turystycznym” można odbyć podróż po Kujawsko-Pomorskich Konstelacjach dobrych miejsc. Tegoroczny „Paszport” zaprowadzi zwiedzających w kujawsko-pomorskie zakamarki, które zaskoczą swoją opowieścią, urzekną krajobrazem, zainspirują wyjątkową atmosferą. W VI edycji „Paszportu” znajdują się propozycje wakacyjnych wypadów do miejsc, które układają się w ciekawe trasy – to właśnie „Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc”.

  W paszportowym konkursie czeka wiele nagród, w tym atrakcyjne pobyty dla kolekcjonerów pieczątek z rekomendowanych miejsc.

  Informacje na temat konkursu, wrześniowych wycieczek po regionie i zapowiedzi wydarzeń można śledzić na: www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel

 • W sierpniu basen będzie nieczynny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku informuje, że w związku z przerwą w dostarczaniu ciepłej wody przez Spółdzielnię Zazamcze oraz koniecznością przeprowadzenia niezbędnych prac konserwacyjnych Międzyosiedlowy Basen Miejski przy ul. Wysokiej zamknięty będzie od 1 do 31 sierpnia br.
 • Bezpłatne zajęcia ruchowe dla pacjentów MZOZ Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej zaprasza swoich pacjentów na bezpłatne zajęcia ruchowe. Pierwsza tura odbyła się w lipcu, druga wystartuje 1 sierpnia. Zajęcia odbywają się w Centrum Kultury Browar B.

  Aby wziąć udział w warsztatach należy zgłosić się do sekretariatu MZOZ Sp. z o. o.– osobiście (ul. Kilińskiego 16, 87-800 Włocławek, p. 47) lub telefonicznie: (54) 231-10-33.

  Szczegółowy harmonogram zajęć adresowanych do dzieci i dorosłych jest dostępny na stronie:  http://www.mzoz.pl/

 • Zawodnicy WTW z nominacjami na Mistrzostwa Świata! W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu odbyła się uroczystość wręczenia nominacji do Mistrzostw Świata Juniorów w wioślarstwie, które odbędą się na torze regatowym w litewskich Trokach w pierwszym tygodniu sierpnia.

  Barw narodowych będą bronić dwaj zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Fabian Barański, uczeń Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego, będzie szukał swojej szansy w konkurencji jedynek, natomiast Tomasz Budzyński, uczeń Liceum Ziemi Kujawskiej, w dwójkach podwójnych.

  Trenerem zawodników jest Krzysztof Gabryelewicz.

 • Straż Miejska podsumowuje Straż Miejska opublikowała na swojej stronie internetowej zestawienie szczegółowych wyników działania w I półroczu 2017 roku. Porównując półrocza lat 2016 i 2017 odnotowano znaczny wzrost zrealizowanych interwencji, czyli z 6.264 do 7.491 w półroczu roku bieżącego.

  Strażnicy informują, że w sposób znaczący wzrosła liczba interwencji wobec osób nietrzeźwych. W ubiegłym półroczu (2016) było ich 429, a w półroczu bieżącym 513. Dotyczyły one konwojów do miejsca zamieszkania, szpitala a także do KMP Włocławek. W bieżącym półroczu odnotowano również bardzo istotny wzrost próśb o pomoc w rozruchu aut. W pierwszym półroczu 2016 było ich 155, a w bieżącym półroczu 350.

  Dość znacząco zmieniła się również restrykcyjność, którą można wyrazić liczbą nałożonych mandatów karnych. W pierwszym półroczu 2016 roku było ich 374, natomiast przez sześć miesięcy roku bieżącego 910. Strażnicy dodają, że zwiększenie restrykcyjności było podyktowane koniecznością zwiększenia skuteczności działań wobec osób permanentnie i notorycznie popełniających wykroczenia, które zaliczają się do najbardziej dokuczliwych społecznie, czyli: zakłócanie spokoju, spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych oraz inne towarzyszące tym wykroczeniom naruszenia prawa.

  Pełne opracowanie jest opublikowane pod adresem: http://www.strazmiejska.um.wlocl.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1245&Itemid=1

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

“Bezpieczny Pierwszak” 2018

19 października 2018, Możliwość komentowania “Bezpieczny Pierwszak” 2018 została wyłączona

Mecz 8 kolejki II Ligii Kobiet, WAP – AP “Kotwica” Kołobrzeg.

18 października 2018, Możliwość komentowania Mecz 8 kolejki II Ligii Kobiet, WAP – AP “Kotwica” Kołobrzeg. została wyłączona

Dzień Seniora we Włocławku

17 października 2018, Możliwość komentowania Dzień Seniora we Włocławku została wyłączona

Będą inwestycje we włocławskim ANWILU

16 października 2018, Możliwość komentowania Będą inwestycje we włocławskim ANWILU została wyłączona

Zmiany granic obwodów oraz siedzib Obwodowych Komisji Wyborczych

16 października 2018, Możliwość komentowania Zmiany granic obwodów oraz siedzib Obwodowych Komisji Wyborczych została wyłączona

Ruszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”

15 października 2018, Możliwość komentowania Ruszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” została wyłączona

Archiwa