NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wiadomości z magistratu 25.07.2019

Włocławek, dn. 25 lipca 2019 r.

 • Księga kondolencyjna wystawiona w ratuszu Od dziś, tj. 25 lipca 2019 roku od godziny 7.30 w holu głównym Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13 wystawiona jest księga kondolencyjna.

  Wszystkich, którzy pragną ostatnim słowem pożegnać Ś.P. Władysława Skrzypka, zapraszamy w godzinach pracy ratusza.

  Księga kondolencyjna będzie wystawiona do dnia pogrzebu włącznie.

 • Grusze, jabłonie i inne gatunki drzew i krzewów owocowych zagoszczą na terenach miasta Urząd Miasta ogłosił postępowanie ofertowe na zakup drzew i krzewów w ramach dofinansowania Programu Priorytetowego Ochrona Przyrody 2019.

  Jeszcze w tym roku (2019) na nadwiślańskich terenach zielonych Włocławka mają szansę pojawić się m.in.: grusze, dzikie jabłonie, czarny bez, porzeczki, agrest czy wiśnie. Takie gatunki drzew i krzewów, znane z przydomowych ogrodów i sadów, widnieją w specyfikacji postępowania prowadzonego przez ratusz.

  Termin składania ofert na dostawę drzew i krzewów mija 26 lipca 2019.

 • Przy SP 7 powstanie plac zabaw Urząd Miasta ogłosił przetarg na budowę ogólnodostępnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 7.

  W ramach zadania zostaną zamontowane urządzenia zabawowe, m.in.: ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnie, pomosty, karuzela, huśtawki, rura strażacka czy przeplotnia linowa. Plac zabaw będzie ogrodzony. Pojawią się też nowe trawniki.

  Data otwarcia ofert w tym przetargu to 07.08.2019.

  Zgodnie ze specyfikacją wykonawca będzie miał 80 dni na realizację prac.

 • Paszport turystyczny 2019. Polecamy W 8. edycji Paszportu Turystycznego odwiedzamy osiemdziesiąt miejsc w siedmiu krainach etnograficznych, które tworzą Kujawsko-Pomorskie Konstelacje Dobrych Miejsc.

  Z ETNO Paszportem można odkryć zakaMARKI Kujaw, Pałuk, Krajny, Kociewia, ziemi chełmińskiej, Borów Tucholskich i ziemi dobrzyńskiej. Kulturowy kalejdoskop naszego województwa mieni się kolorami ludowych strojów i regionalnych haftów, finezją plecionek, słomkowo-bibułkowymi konstrukcjami pająków, kwietnymi „świętojankami” i wzorami usypywanymi z piasku na powitanie gości. Z dawnych obrzędów i zwyczajów dowiemy się, jak zapewnić sobie zdrowie, dostatek i urodzaj, a także jak wypędzić złe moce i uniknąć spotkania z czarownicami.

  Organizatorzy zachęcają do czerpania inspiracji z ETNO Paszportu i zaglądania do serwisu internetowego www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel, na którym publikowane są aktualności, zapowiedzi wydarzeń, ważne informacje, m.in. o dostępności paszportowych atrakcji.

  Tradycyjnie, odbędzie się też konkurs polegający na zbieraniu pieczątek z odwiedzanych miejsc. W puli nagród znajdują się m.in. vouchery na pobyt w ciekawych miejscach województwa.

 • W wakacje o szkole. We wrześniu ruszy nabór na stypendia dla najlepszych uczniów Nabór wniosków na stypendia 2019/2020 w ramach marszałkowskich programów stypendialnych ruszy z początkiem września. Na wsparcie przyznawane na dziesięć miesięcy może liczyć 2 tysiące uczniów. Wakacje to dobry czas na przygotowanie niezbędnych dokumentów.

  Marszałkowskie stypendia edukacyjne dla uczniów szkół zlokalizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego przyznawane są na 10 miesięcy danego roku szkolnego (rocznie od 2 do 5 tysięcy złotych), a ich wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej oraz rodzaju szkoły w jakiej uczeń pobiera naukę. Wsparcie można przeznaczyć na cele związane z rozwojem edukacyjnym – m.in. zakup książek, komputera, udział w dodatkowych zajęciach i konkursach, opłacenie dostępu do internetu, dojazdów do szkoły oraz zakwaterowania. Finansowane są ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

  Uczniowie otrzymują wsparcie w ramach 3 programów stypendialnych: Prymus Pomorza i Kujaw, Humaniści na start! oraz Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza.

  Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34510-stypendia-dla-najzdolniejszych-uczniow-nabor-wnioskow-juz-we-wrzesniu

 • Planszówkowy czwartek na placu Wolności Dziś, tj. 25 lipca 2019 roku Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na plac Wolności na „Planszówkowy czwartek”.

  Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00.

 • Konkurs „Najlepszy Terapeuta Zajęciowy Województwa Kujawsko-Pomorskiego” Celem konkursu jest promocja i podkreślenie rangi zawodu terapeuty zajęciowego. Do konkursu mogą być zgłaszane osoby pracujące na stanowisku terapeuty zajęciowego, które w swojej pracy wykazały się wybitnymi i nowatorskimi osiągnięciami w pracy z osobami z niepełnosprawnościami.

  Kandydatury można składać w Punkcie Informacyjno-Podawczym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w zamkniętej kopercie z dopiskiem konkurs pn. „Najlepszy Terapeuta Zajęciowy Województwa Kujawsko-Pomorskiego”, za pomocą platformy ePUAP (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej) www.epuap.gov.pl w Elektronicznej Skrzynce Podawczej Urzędu Marszałkowskiego lub przesłać pocztą na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego Departament Spraw Społecznych/Wydział Integracji Osób Niepełnosprawnych, Plac Teatralny 2, 87-100 Toruń.

  Pełna informacja na ten temat: https://cop.wloclawek.pl/2019/07/najlepszy-terapeuta-zajeciowy-wojewodztwa-kujawsko-pomorskiego/