Opublikowano: śr, Sty 23rd, 2019

Wiadomości z magistratu 22.01.2019

Włocławek, dn. 22 stycznia 2019 r.

 • Włocławek upamiętni 156. rocznicę powstania styczniowego Dziś o godz. 11.00 delegacja władz miasta wyruszy w objazd miejsc pamięci we Włocławku, związanych z historią powstania styczniowego.

  Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy nastąpi:

  – pod tablicą poświęconą Marszałkowi J. Piłsudskiemu (Bulwary),
  – pod obeliskiem upamiętniającym pamięć poległych w latach 1961 – 1863 (przy rondzie na Falbance),
  – pod pomnikiem – krzyżem pamięci potyczki Powstańczej 1863 (Michelin – al. Jana Pawła II),
  – na cmentarzu przy al. Chopina – groby: Wiktora Michała Kostrzewy, Izabeli Zbiegniewskiej, Felicji i Leona Nowackich.

  O godz. 12.00 nastąpi krótka uroczystość przy pomniku powstania styczniowego i pamięci pułkownika Stanisława Bechiego przy al. Chopina.

 • Włocławianie decydują Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami to mieszkańcy zdecydują, czy miejskim imprezom we Włocławku (Sylwester miejski, miejski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy) towarzyszyć będzie pokaz fajerwerków. Włocławianie mogą wyrazić swoją opinię na ten temat biorąc udział w ankiecie internetowej.

  Od dziś do 8 lutego 2019 roku na stronie www.wloclawek.pl dostępna jest ankieta z jednym, konkretnym pytaniem: Czy Pana/Pani zdaniem miejskim imprezom we Włocławku (Sylwester miejski, miejski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy) towarzyszyć powinien pokaz fajerwerków?

  Wypełnienie ankiety nie zajmie więcej niż kilka chwil, a jej wyniki będą cennym drogowskazem przy organizacji miejskich imprez i eventów.

  Ankietę można wypełniać pod adresem: https://goo.gl/forms/6HFZrJsTLVkvGNlI2

 • Dziś w ratuszu dyskusja publiczna na temat miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Do 11 lutego w siedzibie Urzędu Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13, w godzinach pracy urzędu (pokój 410, IV-piętro) będzie dostępny do publicznego wglądu projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Włocławek dla obszaru położonego w rejonie ulic Stodólnej, Polnej, Żytniej, pomiędzy ulicami: Okrężną, Łęgską, Składową, Celulozową, Zagajewskiego, ponownie Celulozową, Barską i Wojskową wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

  Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie miejscowego planu rozwiązaniami rozpocznie się o godz. 15.30 w sali nr 5 Urzędu Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13.

  Uwagi i wnioski należy składać do Prezydenta Miasta Włocławek z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu oraz z oznaczeniem nieruchomości, której uwaga lub wniosek dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 08 marca 2019r.

 • Konkurs na prowadzenie Kawiarni Obywatelskiej 21 stycznia został ogłoszony otwarty konkurs ofert na wykonanie zadań publicznych Gminy Miasto Włocławek w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz rewitalizacji przez podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego.

  Przedmiotem konkursu jest prowadzenie Kawiarni Obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 w terminie od 14 lutego do 31 grudnia 2019 r. Warto przypomnieć, że Kawiarnia Obywatelska funkcjonuje przez 6 dni w tygodniu ( w godz. od 12.00 do 18.00 w dni robocze oraz od 12.00 do 16.00 w soboty), a działalność tego miejsca jest częścią realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

  Termin składania ofert wyznaczony jest na 21 dzień od daty opublikowania ogłoszenia o konkursie.

  Pełna specyfikacja otwartego konkursu ofert: http://www.bip.um.wlocl.pl/zarzadzenie-nr-142019-prezydenta-miasta-wloclawek-z-dnia-21-stycznia-2019-r-w-sprawie-ogloszenia-otwartego-konkursu-ofert-na-realizacje-zadania-publicznego-w-zakresie-dzialalnosci-wspomagajacej-roz/

 • Przerwa w dostawie prądu Dnia 22.01.2019 w godz. 08.30 do 12.30 Włocławek ul. Krasińskiego 1.
 • MPWiK zmodernizuje przepompownie ścieków Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozpoczyna realizację zadania: „Modernizacja przepompowni ścieków wraz z rurociągami tłocznymi w aglomeracji Włocławek, w ulicach: Cisowa, Mielęcińska i Żwirowa” w ramach Projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracji Włocławek III etap”.

  Wykonawcą zadania zostało Konsorcjum firm: Kenez Sp. z o.o. z siedzibą we Włocławku (Lider) oraz firma Zakład Instalacji Sanitarnych C.O i Gaz „Kenez” Zenon Rakoca (Partner). Wartość zadania wynosi około 1 mln zł netto, a jego realizacja planowana jest do kwietnia 2020 r.

  Przedmiotem zawartej umowy jest wykonanie robót budowlano- montażowych obejmujących modernizację 3 istniejących przepompowni ścieków w ulicach Cisowa, Mielęcińska i Żwirowa we Włocławku poprzez ich wymianę i przebudowę z pompowni tzw. mokrych na tłoczenie ścieków typu suchego wraz z przebudową rurociągów tłocznych i grawitacyjnych oraz niezbędnej infrastruktury technicznej.

  Pełna informacja na ten temat: https://mpwik.wloclawek.pl/news,modernizacja_przepompowni_sciekow_wraz_z_rurociagami_tlocznymi__,25.html

 • Czytelnia Prasy ponownie otwarta Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do korzystania z prasy na miejscu w nowej, kameralnej czytelni, mieszczącej się na I piętrze biblioteki przy ul. Warszawskiej 11/13.

  Godziny otwarcia: poniedziałek: 10.00 – 15.00; wtorek- piątek: 9.00 – 18.00; sobota: 9.00 – 14.00.

  Informacja jest opublikowana: http://biblioteka.wloclawek.pl/czytelnia-prasy-ponownie-otwarta/

 • Straż Miejska podsumowuje W 2018 roku Straż Miejska podjęła łącznie 14 838 interwencji, o 369 więcej w porównaniu do roku 2017. W 2018 roku w dalszym ciągu utrzymywała się bardzo duża liczba interwencji wobec osób nietrzeźwych.

  Strażnicy miejscy w 2018 roku nałożyli łącznie 1841 mandatów karnych, o 304 mandatów więcej niż w roku 2017 oraz zarejestrowali 389 wniosków o ukaranie do sądu, o 131 więcej niż w roku 2017.

  Wobec 3738 osób strażnicy stosowali formę pouczenia, jako środek oddziaływania wychowawczego.

  Ważnym elementem działalności Straży Miejskiej w 2018 roku była współpraca z Komendą Miejską Policji, w wyniku której wspólnie z funkcjonariuszami Policji z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, strażnicy miejscy zrealizowali 137 patroli,  z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego również 137 wspólnych patroli, w czasie największego zagrożenia bezpieczeństwa i porządku publicznego, tj. w godz. 10:00-18:00 i 22:00-06:00. Łącznie zrealizowano więc 274 wspólne patrole. Strażnicy miejscy w ramach pełnienia obowiązków służbowych ujęli i przekazali Policji 31 osób podejrzanych o popełnienie przestępstw.

  Obszerne podsumowanie działań za rok 2018 i plany na rok 2019 są dostępne pod adresem: http://www.strazmiejska.um.wlocl.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1383&Itemid=1

 • Feryjny turniej szachowy 23 i 24 styczna w Zespole Szkół Elektrycznych zostanie rozegrany „Feryjny” Turniej Szachowy „ELEKTRYKA” P30. W turnieju wezmą udział m.in. uczennice i uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich z Włocławka i okolic.

  Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund.

  Szczegółowe informacje o wydarzeniu: http://www.zsel.edu.pl/strony/aktualnosci_2018_2019_1.php

 • Aktywathon 2019 już niebawem 6 lutego w sali widowiskowej Centrum Kultury „Browar B.” przy ul. Łęgskiej 28 zostanie rozegrany turniej „Aktywathon 2019”.

  Aktywathon to przedsięwzięcie, w trakcie którego zespoły złożone z uczniów włocławskich szkół walczyć będą o nagrody tworząc założenia (koncepty) własnych projektów społecznych. Przez cztery godziny zespoły równolegle pracować będą nad własnymi koncepcjami szeroko rozumianych projektów społecznych, odpowiadających na podane przez organizatorów problemy społeczne dotykające Włocławek, by następnie – w fazie prezentacji – „sprzedać” swój pomysł jurorom i współzawodnikom w czasie zaledwie stu sekund.

  Rejestracja do aktywathonu przebiegać może dwiema ścieżkami. Jeden z formularzy dostępnych na stronie Włocławskiego Instytutu Rozwoju dedykowany jest grupom, które już się zawiązały. Każdy zainteresowany zespół może zgłosić się razem i „w komplecie”. Natomiast uczniowie, którzy jeszcze nie zebrali swojego zespołu mogą skorzystać z formularza dla osób indywidualnych – tacy uczestnicy zostaną następnie losowo skonsolidowani w nowe grupy.

  Zespoły i uczniowie indywidualni mogą rejestrować się na stronie wir.wloclawek.pl/aktywathon

  Szczegółową informację o wydarzeniu publikuje Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu: http://cop.wloclawek.pl/2019/01/aktywathon-2019/

MartinezFilm

Informacje

Kadr z Filmu Bitwa pod Płowcami

Film Włocławianina w TVP Historia

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Film Włocławianina w TVP Historia została wyłączona

XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019 została wyłączona

Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego została wyłączona

Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku została wyłączona

Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich została wyłączona

Sobotni spacerek z przewodnikiem

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Sobotni spacerek z przewodnikiem została wyłączona

Archiwa