NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wiadomości z magistratu 07.03.2018

Włocławek, dn. 7 marca 2018 r.

  • Od 9 marca tymczasowa organizacja ruchu na ul. Brzezinowej Wykonawca uzyskał zatwierdzenie czasowej organizacji ruchu na potrzeby czasowego udostępnienia drogi dla ruchu.

    Tymczasowa organizacja ruchu w obszarze odcinka ulicy Brzezinowej pomiędzy ul. Szkolną i Mielęcińską będzie obowiązywała od 9 marca do 31 maja 2018 roku, tj. do czasu podjęcia przez wykonawcę robót w ramach poprawy nawierzchni wg odrębnej dokumentacji.

    Czasowe udostępnienie drogi do ruchu zawiera: wprowadzenie ograniczenia prędkości i znaki informacyjne w zakresie nierówności nawierzchni.

  • Nagrody Prezydenta Włocławka dla najlepszych sportowców i trenerów Jeszcze tylko dziś Biuro Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Włocławek przyjmuje wnioski o przyznanie nagród i wyróżnień prezydenta za osiągnięte wyniki sportowe zawodników i trenerów w roku 2017.

    Minimalnym warunkiem otrzymania nagrody w dyscyplinach indywidualnych jest wywalczenie w 2017 r. medalu mistrzostw Polski (w tym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży) w dyscyplinach organizowanych przez polskie związki sportowe znajdujące się w wykazie Ministra Sportu i Turystyki. Za wybitne osiągnięcia nagradzani są także trenerzy.

    Do otrzymania wyróżnienia w postaci listu gratulacyjnego prezydenta Włocławka uprawnia minimum uzyskanie miejsc 1-3 w mistrzostwach województwa w zawodach organizowanych przez związki sportowe lub z ich upoważnienia.

    Przyznanie nagród i wyróżnień dotyczy zawodów organizowanych w kategoriach od młodzika do seniora włącznie.

    Jednocześnie, wzorem ubiegłego roku, można wskazać kandydata do wyróżnienia tytułem Mecenasa Włocławskiego Sportu, czyli sponsora (osoby/firmy/instytucji), której wsparcie finansowe pozwala realizować sportowe cele klubów.

    Szczegółowe zasady przyznawania nagród i wyróżnień zawiera uchwała, do której link poniżej wraz z linkiem do wniosku.

    http://mst-wloclawek.rbip.mojregion.info/bst07-wniosek-o-przyznanie-nagrodywyroznienia-za-osiagniete-wyniki-sportoweza-osiagniecia-w-dzialalnosci-sportowej/

    http://edzienniki.bydgoszcz.uw.gov.pl/WDU_C/2016/312/akt.pdf

  • Trwa akcja „1% zostawiam we Włocławku” W 2017 roku włocławskie Organizacje Pożytku Publicznego dzięki hojności podatników z Włocławka i okolic otrzymały wsparcie w wysokości 605 167 tysięcy złotych z 1% podatku. To bardzo duża kwota, ale jesteśmy przekonani, że dzięki staraniom możemy przebić tę sumę!

    We Włocławku mamy 29 powodów, aby przekazać jeden procent podatku. To niesamowite i godne zaufania organizacje, które każdego dnia sprawiają, że nasze miasto jest jeszcze piękniejsze. Mniejsze organizacje pozarządowe mogą liczyć tylko na nasze wsparcie, bo działają dla nas i naszych sąsiadów. Działajmy lokalnie wspierajmy naszych!

    Przekazanie 1% podatku dochodowego to jeden z najprostszych sposobów na wsparcie ważnych społecznie działań. To także świadoma inwestycja w przyszłość i wkład wniesiony w rozwój otoczenia, w którym żyjemy. Pozornie niewielka kwota stanowi każdego roku poważną część środków, jakimi dysponują lokalne fundacje i stowarzyszenia.

    Kampania promująca przekazywanie 1% podatku na włocławskie Organizacje Pożytku Publicznego będzie prowadzona do końca kwietnia br.

    Więcej informacji na stronie cop.wloclawek.pl

  • Program edukacyjny: „Kropla życia w twoim kranie” Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji we Włocławku w marcu rozpoczyna realizację programu edukacyjnego: „Kropla życia w twoim kranie”.

    Adresatami przedsięwzięcia są mieszkańcy miasta ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. W ramach programu zaplanowano zajęcia edukacyjne. Zajęcia będą prowadzone w siedzibie WCEE przy ulicy Komunalnej 4.

    Tematyka zajęć to m.in.: „Bez wody nie ma życia” ( te zajęcia zaplanowane są na 22 marca), „Jak oszczędzać wodę na co dzień”, „Mali badacze, eksperymenty z wodą” czy „Woda to cenny dar. Jak możemy o nią dbać”

    Zapisy na zajęcia dokonywane są pod nr tel. 54-232-76-82.

    Szczegółowe tematy zajęć oraz pozostałe informacje o projekcie są dostępne na stronie: http://www.wcee.org.pl/

  • Ruszyła 11. edycja plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku” Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl po raz jedenasty organizują plebiscyt „Wydarzenie Historyczne Roku 2017”, którego celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku.

    Organizatorzy zachęcają wszystkich, zarówno osoby prywatne, jak i instytucje, organizacje, ośrodki kultury itd., do zgłaszania projektów w trzech kategoriach: WYDARZENIE – tj. festiwal, impreza plenerowa, konferencje i sympozja, komplet wydarzeń (książka, wystawa, strona www, tablice), rekonstrukcje historyczne, wykopaliska archeologiczne, spektakle, akcje społeczne etc., WYSTAWA – tj. nowa wystawa stała lub czasowa, e-wystawa, otwarcie muzeum etc. oraz EDUKACJA I MULTIMEDIA – tj. projekty edukacyjne (np. warsztaty, lekcje, gry edukacyjne etc.), publikacje, komiks, e-wydarzenia/multimedia (np. film, audiobook), strona www, aplikacje mobilne etc.

    Zgłoszenia przyjmowane są od 1 marca poprzez formularz dostępny na stronie projektu: www.whr.muzhp.pl , gdzie również znajduje się regulamin plebiscytu.

    W kolejnych etapach konkursu jury, złożone z przedstawicieli świata kultury, nauki i sztuki, wybierze po 5 projektów z każdej kategorii. Projekty te zostaną poddane głosowaniu internautów, którzy wybiorą 3 zwycięskie przedsięwzięcia. Ogłoszenie wyników nastąpi w czerwcu 2018 roku.

    Plebiscyt angażuje wiele środowisk lokalnych, które chcą wypromować organizowane przez siebie przedsięwzięcia. Jak podkreślają uczestnicy – „plebiscyt jest dla nich idealną formą promocji i popularyzacji historii oraz ogromnym wyróżnieniem, jeśli projekt zostaje zgłoszony przez osoby, które nie są jego autorami tylko po prostu w nim uczestniczyły”. Z roku na rok wzrasta liczba zgłaszanych projektów, które rywalizują o miano tego najważniejszego. Od początku istnienia plebiscytu zgłoszono blisko 1000 przedsięwzięć, a w internetowym głosowaniu wzięło łącznie ponad 50 tys. internautów. Do konkursu zgłaszają się zarówno znane instytucje ogólnopolskie, jak i lokalne stowarzyszenia działające wyłącznie w danym regionie.

    Termin zgłaszania projektów upływa 31 marca 2018 roku.

  • „Śródmiejskie obchody Święta Kobiet – Włocławek 2018”. Bezpłatne warsztaty Dziś o godz. 11.00 w Kawiarni Obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 rozpoczną się warsztaty florystyczne.
  • Testy sprawnościowe z lekkiej atletyki Lekkoatletyczny Klub Sportowy VECTRA Włocławek zaprasza wszystkie chętne dzieci z roczników 2005-2008 na testy sprawnościowe z zakresu lekkiej atletyki. Obejmować one będą ocenę wydolności i sprawności fizycznej.

    Testy odbędą się w dniu 13.03 oraz 20.03 w godz. 17.00-18.30 w małej hali OSiR we Włocławku przy alei Chopina 12. Zajęcia poprowadzą trenerzy posiadający wieloletnie doświadczeniem w pracy szkoleniowej z dziećmi, wychowawcy wielu pokoleń reprezentantów i medalistów mistrzostw Polski i Europy. Na zajęciach obowiązują strój sportowy i zmienne czyste obuwie oraz pisemna zgoda rodziców na udział nieletniego.

    Wszelkie dodatkowe informacje uzyskać można pod numerem telefonu 504 042 203.

  • Uczeń LMK zdobył nagrodę i pojedzie do Brukseli Uczeń LMK, Filip Skurzewski zajął 2 miejsce w zawodach okręgowych Olimpiady Geograficznej, które odbyły się w dn.10-11.02.18 w Toruniu. Tym samym uczeń zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady, który odbędzie się w kwietniu w Zamościu oraz zdobył dodatkową nagrodę – wrześniowy wyjazd do Brukseli.

    W tym roku szkolnym LMK mogło pochwalić się najliczniejszym składem spośród włocławskich szkół na zawodach okręgowych. Szkołę reprezentowały również: Lusia Sutkowska, Martyna Milczarek i Martyna Świerczyńska.

    Pełna informacja na ten temat: http://www.lmkwloclawek.pl/aktualnosci-lmk/213-2014/234-rok-2017-2018/luty-2018/866-sukces-na-olimpiadzie-geograficznej.html