NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wiadomości z magistratu 04.03.2019

Włocławek, dn. 4 marca 2019 r.

  • Dotacje do remontów w Specjalnej Strefie Rewitalizacji. Jutro spotkanie w „Starej Remizie” 26 lutego rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Miasta Włocławek w sprawie ustanowienia Specjalnej Strefy Rewitalizacji na obszarze rewitalizacji Miasta Włocławek. Przedmiotem rozmów z mieszkańcami będą zasady udzielenia dotacji na roboty budowlane polegające na remoncie lub przebudowie oraz na prace konserwatorskie i restauratorskie dla właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości położonych w obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji.

    W ramach konsultacji zaplanowano m.in. spotkanie otwarte (5 marca, Stara Remiza przy ul. Żabiej 8, godz. 17.00), cykl spotkań z interesariuszami rewitalizacji w kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” (26 lutego, 12 marca, 19 marca – początek spotkań o godz. 16.00), zbieranie uwag ustnych (Biuro Rewitalizacji, Urząd Miasta Włocławek, Zielony Rynek 11/13) oraz propozycji nadsyłanych drogą elektroniczną na formularzu konsultacyjnym na adres: rewitalizacja@um.wloclawek.pl.

    Formularz konsultacyjny oraz projekt uchwały wraz z załącznikami są dostępne na stronie podmiotowej miasta w Biuletynie Informacji Publicznej, na oficjalnej stronie Gminy Miasto Włocławek www.wloclawek.pl, a także w kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” i w Biurze Rewitalizacji Urzędu Miasta Włocławek, Zielony Rynek 11/13 – pokój 206.

    Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/77/11231/ogloszenie-o-rozpoczeciu-konsultacji-spolecznych-dotyczacych-projektu-uchwaly-rady-miasta-wloclawek-w-sprawie-ustanowienia-specjalnej-strefy-rewitalizacji-na-obszarze-rewitalizacji-miasta-wloclawek

    Komunikat o konsultacjach: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,dotacje_do_remontow_wkrotce_konsultacje_,370.html

  • Konkurs „FajansoveLove” rozstrzygnięty Poznaliśmy zwycięzcę naszego konkursu „FajnsoveLove. Włocławków historia miłością malowana”!

    Nagrodę główną decyzją Jury otrzymała pani Małgorzata. Pozostali uczestnicy konkursu, także zostali wyróżnieni i otrzymają upominki. Dziękujemy za wszystkie konkursowe prace, które „zmalowaliście” w pięknych zdjęciach i opisach.

    Cieszymy się bardzo, że tradycja włocławskiego fajansu łączy się z niezwykłymi wspomnieniami i miłością.

  • Kampania: „Życzliwy Włocławek” W dniach 11 – 15 marca we włocławskich szkołach będzie prowadzona kampania: „Życzliwy Włocławek”.

    Zaplanowano szereg przedsięwzięć. W placówkach odbędą się tematyczne zajęcia i pogadanki, warsztaty dla rodziców i wspólne zabawy.

    Dzieci i młodzież podzielą się także życzliwością z mieszkańcami Włocławka. W ramach kampanii zaplanowano m.in. rozdawanie przechodniom różnych symboli życzliwości (naklejek, balonów, kwiatów, owoców) oraz… przytulanie.

    Szkoły zorganizują teatralne inscenizacje, ruszy „poczta życzliwości”, powstanie też żywy „Łańcuch dobrych serc”.

    To tylko część przykładów zaplanowanych w ramach kampanii działań. W akcji: „Życzliwy Włocławek” weźmie udział 45 placówek.

  • W trosce o aktywnych i ekologicznych mieszkańców Do końca 2019 roku Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej wspólnie z Anwil SA będzie realizować program pt. „Aktywny i ekologiczny włocławianin – szansą dla zrównoważonego rozwoju miasta”.

    W ramach programu zaplanowano m.in. zajęcia terenowe i warsztaty.

    Bloki zajęć dla uczniów obejmą m.in. taką tematykę, jak: gospodarka odpadami, zwierzęta w mieście, minilaboratorium wody i powietrza czy ekologiczny dom.

    Więcej informacji na ten temat: http://www.wcee.org.pl/

  • Dyżury konsultacyjne dla osób pracujących w obszarze przeciwdziałania przemocy Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zaprasza specjalistów pracujących z osobami i rodzinami doświadczającymi przemocy (np. wychowawców klas, pedagogów, psychologów, pielęgniarki, lekarzy, kuratorów zawodowych i społecznych, pracowników socjalnych, policjantów) do konsultowania prowadzonych spraw i rodzących się w trakcie pomagania wątpliwości.

    W Sekcji Specjalistycznej Pomocy Rodzinie i Interwencji Kryzysowej przy ul. Żytniej 58 we wtorki i czwartki odbywają się dyżury. Wśród podejmowanych zagadnień znajdują się m.in.: „To jest przemoc? – a może nie…”, „Mogę zgłosić to do prokuratury? A może nie powinnam…”, „Czy na pewno powinienem wtrącać się w sprawy rodzinne?”

    Pełna informacja na ten temat: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=2189

  • Granty dla szkół z regionu Pod koniec marca ruszą dwa konkursy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w którym szkoły z regionu będą mogły uzyskać finansowe wsparcie.

    Dofinasowanie trafi na różnorodne projekty usprawniające proces edukacji, np. na dodatkowe zajęcia z zakresu języków obcych czy informatyki lub doposażenie pracowni w sprzęt potrzebny do nauczania eksperymentalnego.

    Konkursy będą przeznaczone dla szkół publicznych.

    Szczegółowa informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/33971-rpo-usprawnia-edukacje

  • „Elektryk” ma nowoczesne pracownie Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku za pośrednictwem Urzędu Miasta Włocławek – organu prowadzącego szkołę, uzyskał dodatkowe środki z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dofinansowanie dotyczyło doposażenia zaadaptowanych pomieszczeń, które obecnie służą do celów dydaktycznych.

    Środki w kwocie 35 tys. zł przeznaczone zostały na zakup wyposażenia pracowni wysokich napięć, pracowni języka angielskiego zawodowego, gdzie również można prowadzić zindywidualizowane zajęcia z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

    Nowe pomieszczenia szczególnie wspierać będą proces dydaktyczny włocławskiego „Elektryka” w nowym roku szkolnym, gdzie prowadzony będzie tzw. podwójny nabór zarówno absolwentów 3 klas gimnazjów, jak i absolwentów 8 klas podstawowych.

    Wsparcie finansowe pochodziło z podziału rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej MEN na rok 2018.

  • Po posiedzeniu Komitetu Monitorującego Po raz drugi w tym roku spotkał się Komitet Monitorujący Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas posiedzenia w dniu 28 lutego przyjęto ramowe kryteria wspierania projektów w ramach najbliższych konkursów o dofinansowanie oraz w trybie pozakonkursowym.

    Gremium pracowało nad kryteriami udzielania wsparcia m. in. na inwestycje związane z termomodernizacją budynków publicznych, budowę ścieżek rowerowych, budowę lub adaptację obiektów na potrzeby organizacji opieki nad dziećmi do lat trzech, inwestycje w dziedzinie kultury, przedsięwzięcia z zakresu gospodarki wodno-ściekowej, a także inwestycje i tak zwane projekty miękkie realizowane przez lokalne społeczności.

    Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/33967-ke-zainteresowana-naszymi-programami-na-rzecz-seniorow

  • Dyżur radnych Dziś dyżur będą pełnić radni z okręgu wyborczego Nr 2 „Kazimierza Wielkiego i Zawiśle”.

    Radni pełnią dyżury zgodnie ze swoimi okręgami wyborczymi w każdy roboczy poniedziałek tygodnia, w godzinach od 14.00 do 16.00, w pokoju nr 20 (na II piętrze) w budynku „B” Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13. Tel. kontaktowy 54 414-44-95 lub 414 42 37.

    Bieżące informacje o dyżurach radnych są publikowane pod adresem: http://www.bip.um.wlocl.pl/dyzury-radnych-rm/