NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wakacje dobiegają końca, ale wspomnienia pozostają.
Dzieci które uczestniczyły w półkoloniach zorganizowanych w Klubie WCK „Łęg” z pewnością wspominać będą je długo. Tematem przewodnim było hasło „Poznajemy nasze miasto” i tak zaczęliśmy od najbliższej okolicy, zgłębiliśmy tajniki działania Włocławskiej Tamy oraz towarzyszący jej krajobraz.

Niecodziennym jest również rejs po Wiśle i okolica widziana z tej perspektywy  rejs zorganizował WOPR. Pogoda dopisywała więc wizytę do WORD uatrakcyjniliśmy wycieczką rowerową. Wizyta na profesjonalnej kręgielni MK Bowling również nie należy do codzienności.

Biblioteka Miejska stanęła na wysokości zadania i przygotowała bardzo ciekawy program edukacyjny dla dzieci połączony z zabawą i słodkim poczęstunkiem, natomiast bezpieczeństwo i tresurę psów przybliżyli policjanci z Policji Miejskiej, a na strzelnicy LOK młodzi ludzie mogli spróbować swoich sił strzelając do tarczy.

Rozgrywki sportowe oraz konkursy między klubami „Łęg” i „Stara Remiza” uwieńczone zostały wspólnym grillowaniem. Poznawanie walorów przyrody bardzo spodobało się dzieciom dlatego zakończenie również zorganizowane zostało na świeżym powietrzu we wspaniałym malowniczo położonym gospodarstwie ekologicznym państwa Wujkiewiczów w Szczutkowie.

Nad jeziorkiem przy ognisku dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Półkolonie się skończyły ale wspomnienia zostają i już dziś zapraszamy na następne za rok.

krzysiu71