NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

W sobotę 20 sierpnia, w Marinie Zarzeczewo odbyły się kolejne regaty integrujące środowisko żeglarskie naszego miasta – chociaż nie tylko – gdyż tym razem można je nazwać nawet międzynarodowymi z uwagi na uczestnictwo żeglarza z Holandii.

Dziesiąta edycja ANTAŁKA przebiegała w wymagających od uczestników warunkach a to za sprawą solidnego wiatru, który oscylował w porywach do 6B, co na naszym zalewie przy krótkiej i wysokiej fali potrafi sprawić kłopot nie jednej załodze. Tradycyjnie walczono dzielnie i z wielkim zaangażowaniem co sprawiło, że zmagania przyniosły uczestnikom niemałą frajdę i kolejny powód do miłych wspomnień w okresie zimowym.

Zawody skończyły się szczęśliwie, na 24 startujących w tych warunkach, regaty ukończyło 14 załóg, złamano tylko jeden maszt i to na jachcie klasy olimpijskiej Star.

Zwyciężył Marek Ochmański na jachcie „CARO”, drugi na mecie był Wacław Ściegienny na jachcie „KUKIDAR”, a trzecią lokatę uzyskał Piotr Ubysz na jachcie „RAJA”. Tradycyjną „czerwoną latarnią” był tym razem Andrzej Balczewski na jachcie „KOT” i to on razem ze zwycięzcą będzie fundatorem nagrody, tradycyjnego antałka wina dla uczestników przyszłorocznej edycji.

Po zawodach, w trakcie integracyjnej biesiady żeglarskiej czas umilał i prowokował do tańca zespół FOKUS pod kierownictwem niestrudzonego Stefana Obielaka. W przerwie organizatorzy postarali się o ciekawe wydarzenie jakim był niewątpliwie koncert rockowego zespołu ARSENAŁ z ambitnym repertuarem tuzów światowego rocka jak Led Zeppelin, Black Sabbath, AC/DC, Pink Floyd, Omega i oczywiście Budgie – ulubionej grupy leadera Wiesława Herliczko.

Te ciekawe zawody i cała impreza odbyły się dzięki wsparciu sponsorów: Anwilu S.A, spółek RemWil, Apex-Elzar i Olgaz.

Wojtek Warecki