NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

U2 – FROM THE SKY DOWN

“Jedno z najznakomitszych świadectw procesu tworzenia muzyki rockandrollowej”Entertainment Weekly

„Zawstydza mnie nasza nieudolność (…), dzisiaj jesteśmy lepszym zespołem. Nauczyliśmy się swojego rzemiosła” – Bono

„U2 pokonało grawitację i nie dało się ściągnąć w otchłań destrukcji (…). “From The Sky Down” opisuje dlaczego tak się stało”David Guggenheim, reżyser

Fani Bono i reszty ekipy z U2 oraz maniacy rock and rolla mają ostatnio powody do radości. Po świetnych dokumentach o Pearl Jam i Ozzym Osbournie oraz premierowej emisji archiwalnych koncertów Nirvany i The Rolling Stones MULTIKINO zaprasza na kolejną muzyczną podróż!

Tym razem widzowie będą mogli obejrzeć „From The Sky Down”, czyli dokument uświetniający dwudziestą rocznicę wydania albumu „Achtung Baby”. Film zrealizowany został przez nagrodzonego Oskarem Davisa Guggenheimena („Będzie głośno”, „Niewygodna prawda”, „Czekając na Supermana”), a składają się na niego archiwalne materiały (w tym także nigdy wcześniej niepokazywane sceny, jak np. frustracje Bono na zapleczu sceny) oraz współczesne wywiady z muzykami.

Najbardziej w pamięć zapada fragment przedstawiający proces tworzenia „One”, czyli jednego z największych hitów zespołu. Ta fascynująca scena jest zbyt dobra, by ją streszczać, ograniczymy się więc do małego teasera – gdyby nie „One”, to U2 najpewniej przestałoby istnieć. A pomyśleć, że wystarczyło kilka chwil twórczego fermentu…

„From The Sky Down” to ponad godzina spędzona z monumentalnym zespołem-instytucją, który wspomina stare dobre czasy, opowiada o sobie, swoich frustracjach, lękach, inspiracjach. To spojrzenie w przeszłość i przypomnienie jednego z najlepszych albumów U2. To także świetny dokument, zrobiony ze smakiem i wyczuciem. Polecamy!


UWAGA Fani zespołu U2!
Mamy dla Was jedno podwójne zaproszenie.
Wystarczy napisać na adres: redakcja@naszwloclawek.pl maila z informacją co tak bardzo podoba Wam się w zespole U2, a pod informacja koniecznie podajemy  imię i nazwisko.
Zaproszenie otrzyma autor pierwszej nadesłanej odpowiedzi. Mail wysyłamy o temacie „Fani U2”.

KONKURS został rozstrzygnięty !