NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Turniej Włocławskiego Klubu Szachowego 1938, 16 18 czerwiec 2023

W Centrum Kultury „Browar B” w dniach 16-18 czerwca 2023 r. odbył się JUBILEUSZOWY 25-th Turniej „Włocławskiego Klubu Szachowego-1938”.

Organizatorami imprezy byli: „Włocławski Klub Szachowy 1938” oraz Centrum Kultury „Browar B” i Firma RENEX Włocławek, a sędzią głównym Paweł Grochowalski kl. I.

W Turnieju granym systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, wystartowało 24 miłośników królewskie gry z Włocławka, Bydgoszczy, Płocka, Torunia, Brześcia, Nieborowa i Wielgiego. Zwyciężyli : posiadacz norm na kandydata na mistrza Mariusz Darowicki z rewelacyjnym wynikiem 7 pkt. z 7 partii z „Royal Chess” Bydgoszcz przed mistrzem szachowym z Płocka Mirosławem Gawrońskim i juniorem Szymonem Mioduszewskim z „Royal Chess” Bydgoszcz odpowiednio 5,5 i 4,5 pkt.. Najlepszym z Włocławian okazał się Mateusz Gliński z wynikiem 4,5 pkt. „Włocławskiego Klubu Szachowego -1938”, a najlepszą zawodniczką Katarzyna Cichocka z tego samego klubu, która zdobyła 4,5 pkt. Karolina Domeradzka z „WKSz.-1938” zdobyła 2-gą normę na I kat., Szymon Mioduszewski zdobył normę na I kat. szachową, a Arkadiusz Bielczewski na III kat. szachową. Zwycięzcy otrzymali olejne obrazy szachowe i nagrody finansowe, a wszyscy uczestnicy upominki ufundowane tradycyjnie przez FIRMĘ „RENEX” .

Organizatorzy zapewnili uczestnikom komfortowe warunki gry w klimatyzowanej Piwnicy Centrum Kultury Browaru „B” z bufetem z napojami i ciastkami.

Włocławski Klub Szachowy 1938