NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Terytorialsi przeprowadzili wymazy nauczycieli

Na wniosek Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy, zatwierdzony przez Wojewodę Kujawsko – Pomorskiego, w dniach 11-15.01.2021 r. żołnierze 8 Kujawsko – Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej przeprowadzili wymazy nauczycieli klas I-III. Każdego dnia miejscem pobierania prób do badań była inna placówka oświatowo – wychowawcza na terenie Bydgoszczy.

Codziennie do zadania skierowanych było 10 żołnierzy. Tworzyli oni 4 dwuosobowe zespoły wymazowe, co umożliwiało płynne i bezpieczne przebadanie pracowników. Pozostali dwaj żołnierze mierzyli temperaturę na wejściu do placówek oraz dbali o dezynfekcję rąk wchodzących osób. Do akcji zostały włączone również punkty typu drive – thru, które prowadzą Terytorialsi na terenie województwa kujawsko – pomorskiego. Ponadto m.in. w Toruniu przy torze żużlowym Motoarena nauczyciele mogli podchodzić do wymazu poza kolejką, w specjalnie wydzielonym dla nich punkcie. Przez cały okres trwania akcji od grupy zawodowej nauczycieli pobrano około 2 tys. prób do badań.

Pobieranie wymazów przez żołnierzy 8 Kujawsko – Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest procesem ciągłym. Działają w licznych punktach na terenie województwa. Są to m.in. drive thru we Włocławku przy ul. Lunewil, w Toruniu przy stadionie Motoarena, czy przyszpitalne punkty poboru w Szpitalu Zakaźnym w Bydgoszczy i Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu.

8.K-PBOT