NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Rozbójnik z „workiem” przestępstw

Włocławscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. Jak się okazało 22-latek odpowie jeszcze za wiele innych przestępstw. Mundurowi wnioskować będą o zastosowanie wobec sprawcy tymczasowego aresztu.

Dziś (12.01) nad ranem do włocławskiej komendy dotarła informacja o włamaniu do jednego ze sklepów przy ul.Chocimskiej. Jak się okazało o zdarzeniu poinformował pracownik ochrony jednej z firm. Kiedy do firmy dotarł sygnał o włamaniu pracownik ochrony pojechał na miejsce. Tam okazało się, że w sklepie znajduje się jakiś mężczyzna. Kiedy ochroniarz wszedł do środka nawoływał sprawcę do zaprzestania. Ten wyjął nóż i usiłował zadać nim cios ochroniarzowi. Doszło do szarpaniny. Pracownik ochrony oddał strzał ostrzegawczy z broni służbowej. Sprawca uciekł. O całym zdarzeniu zostali poinformowani policjanci. Mundurowi natychmiast pojawili się na miejscu. Tam ustalili wstępne okoliczności i uzyskali wiedzę co do rysopisu sprawcy. To pozwoliło im na bezbłędne jak się okazało wskazanie sprawcy. Już po kilkunastu minutach policjanci zatrzymali przy ul.Piekarskiej sprawcę tego zdarzenia. Okazał się nim 22-latek, doskonale znany włocławskim mundurowym. Wcześniej młody mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa.

Policjanci ujawnili również nóż, którym posługiwał się sprawca. W trakcie kolejnych czynności z zatrzymanym mundurowi ustali jeszcze inne przestępstwa, których dopuścił się 22-latek. Okazało się, że mężczyzna w ostatnich dniach dokonał włamania do jednej z drogerii na os.Zazamcze, włamał się do dwóch sklepów z odzieżą używaną, usiłował włamać się do apteki, skradł zaparkowany samochód, włamał się do garażu, skąd skradł rower. Tym rowerem zresztą pojechał na włamanie do jednego ze sklepów. Rower został odzyskany.

22-latek trafił do policyjnego aresztu.
Policjanci będą wnioskować o zastosowanie wobec sprawcy tymczasowego aresztu. Jutro (13.01) będzie doprowadzony do sądu.

KMP Włocławek