NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Promile im nie przeszkadzały

O zgubnych skutkach jazdy na podwójnym gazie mówi się wiele. Najwyraźniej nie wziął sobie do serca tych informacji kierowca, który wsiadł za kierownice mimo… 5 promili alkoholu.

Wiele razy apelujemy o rozwagę siadając za kierownicą auta. Sugerujemy, aby być wypoczętym, nie siadać pod żadnym pozorem choćby po małym kieliszku. Z pewnością nie wziął sobie pod rozwagę tych słów pewien 34-letni mężczyzna. Tuż przed godz.2 w nocy kierowca opla corsy „zaparkował” autem na słupie sygnalizacji świetlnej. Jak się okazało kierujący był kompletnie pijany. Po przewiezieniu do szpitala i badaniu okazało się, że miał blisko …5 promili alkoholu.

Niestety to nie jedyny przypadek zatrzymania nietrzeźwych kierowców.

Wczoraj, w drugi świąteczny dzień policjanci zatrzymali jeszcze trzech nieodpowiedzialnych kierowców. 27-latek zatrzymany przy ul.Królewieckiej tuż przed godz.14 miał nieco ponad 2,6 promila. Tuż po godz.1 w nocy w Lubieniu Kuj. zatrzymany został 20-latek kierujący autem. Kierowca miał ponad 1,1 promila. Z kolei przy ul.Kaliskiej o północy „wpadł” 21-letni kierowca opla kadeta, który miał 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Za jazdę w stanie nietrzeźwym może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności

KMP Włocławek