NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Ostatnie medale judoków Olimpijczyka w 2013 roku

Bardzo dobre występy zanotowali judocy MKS „Olimpijczyk” Włocławek w czasie ostatnich startów w 2013 roku zdobywając łącznie 22 medale.

Podczas Międzynarodowego Turnieju Judo – SILESIA CUP RYBNIK 2013 najlepiej ze startujących zawodników w kategorii junior (-ka) młodszy (-a) spisała się Wiktoria Tomczak zdobywając złoty medal w wadze 52 kg , zgarniając główną nagrodę w wysokości 100 EURO.

W tej kategorii wagowej startowały min. cztery finalistki z pozycji 1-5 ostatniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Angelika Szymańska, która zdobyła srebrny medal w wadze 57 kg ulegając w finale  na 5 pkt. reprezentantce gospodarzy Julii Kowalczyk (Polonia Rybnik) – złotej medalistce ostatniej OOM. Również srebrny medal zdobył Patryk Kostuniak w wadze do 66 kg , a brązowy Radosław Wiśniewski (73 kg). Bardzo słabo zaprezentował się po raz kolejny Adrian Górczyński, który odpadł z turnieju.

Jeśli chodzi o grupę chłopców, to widać postęp u Patryka i Radka. Natomiast Adrian musi wyciągnąć wnioski po kolejnej porażce na zawodach. Jak na Mistrza Polski, prezentuje słaby poziom. Przegrywa z zawodnikami, z którymi powinien sobie poradzić w pierwszych sekundach walki oraz z tymi, z którymi jeszcze niedawno wygrywał. Ale nic nie bierze się z przypadku. Po prostu musi podjąć trening, jaki przystało na juniora młodszego – komentuje starty podopiecznych Aneta Szczepańska.

Jeszcze raz sprawdza się stara zasada, że talent musi być poparty ciężką pracą, czego najlepszym przykładem są dwie dziewczęta: Wiktoria Tomczak i Angelika Szymańska – członkinie kadry narodowej juniorek młodszych na 2014 rok z numerem 1. Po raz kolejny zawodniczki Olimpijczyka zostały powołane przez Polski Związek Judo na konsultację szkoleniową, która odbędzie się w Elblągu na początku stycznia, a w lutym wezmą udział w zgrupowaniu kadry narodowej jun. mł. w Cetniewie.

– W połowie stycznia obie zawodniczki wystąpią również w Międzynarodowym Turnieju Judo w holenderskim Eindhoven, gdzie zgłosiło się ponad 1700 zawodników (po ok. 50-60 zawodniczek w wadze Wiktorii i Angeliki) – dodaje trener Roman Stawisiński.

Podczas turnieju w Rybniku, swoje umiejętności zaprezentowali również młodsi judocy Olimpijczyka. Na najwyższym stopniu podium stanęli : Wiktor Lewandowski (39 kg) i Jakub Woźniak (50 kg). Drugie lokaty zajęli : Mariusz Czapczak (42 kg) i Jakub Serewis (36 kg), a trzecie miejsce przypadło Dorianowi Tomczakowi (42 kg).

Natomiast w Gdańsku podczas odbywającego się Mikołajkowego Turnieju Judo dwoje reprezentantów Włocławka : Dorian Tomczak i Wiktor Lewandowski , stanęło na najwyższym stopniu podium. Relacja filmowa z turnieju na str. https://www.youtube.com/watch?v=GzohurVyn3s

Ostatnim startem w 2013 roku dla judoków Olimpijczyka był VI Gwiazdkowy Turniej Judo Dzieci i Młodziczek/ów o Puchar Burmistrza Szubina. Na najwyższym stopniu podium w swoich kategoriach wiekowych stanęli : Jakub Serewis (35 kg), Marta Czapczak (39 kg) i Wiktor Lewandowski (41 kg). Srebrne krążki wywalczyli : Mariusz Czapczak (42 kg), Maciej Koczór (29 kg) i Michał Golasiński (29 kg), a brązowe : Marika Stankiewicz (45 kg), Dorian Tomczak (42 kg), Kacper Nowakowski (55 kg), Marcel Żebrowski (35 kg) i Dominik Kozłowski (24 kg). Na piątym miejscu zawody zakończyli : Ksawery Achrem (32 kg) i Oskar Lamański (29 kg). Drugie miejsce w turnieju zajęła również reprezentantka UKS „Papieżka” Włocławek – Wiktoria Lewandowska.

Wyjazdy na zawody były dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Włocławek.