NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Ostatni weekend z Rembrandtem…

Afisz grafika projekt M. Kolanowska
Afisz grafika projekt M. Kolanowska

Ostatni weekend z Rembrandtem i innymi mistrzami grafiki w Zbiorach Sztuki we Włocławku

W Zbiorach Sztuki przy ul. Zamczej 10/12 tylko do 20 lutego br. można zwiedzać wystawę „Rembrandt i inni. Mistrzowie grafiki europejskiej XVI-XVIII w. w zbiorach Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku”.
Na wystawie po raz pierwszy prezentowana jest unikatowa kolekcja grafik znajdujących się w zbiorach włocławskiego muzeum, w przeważającej części pochodzących z hojnych darów Państwa Andrzeja, Moniki i Wojciecha Wójcików.

Drzeworyty, miedzioryty i akwaforty Rembrandta van Rijn, Hansa Sebalda Behama, Heinricha Aldegrevera, Albrechta Altdorfera, Parmigianina, Vespasiano Strady czy Jacopo Palmy il Vecchio, przedstawiają najwyższy poziom rytownictwa europejskiego ze „złotego” okresu rozwoju grafiki. Ekspozycja jest niepowtarzalną okazją poznania ponad stu prac najwybitniejszych mistrzów sztuki europejskiej nigdy wcześniej nieprezentowanych. Szeroka skala tematów i motywów, jakie ilustrują ryciny, począwszy od scen biblijnych, mitologicznych po portrety i sceny rodzajowe pozwala prześledzić sposoby ich ujęcia, rozwój stylistyczny, ale także bogactwo symboliki i doskonałego warsztatu ich twórców.

Muzeum czynne jest w godzinach od 10.00 do 15.00. Bilety wstępu dostępne są w cenach: normalny – 5 zł, ulgowy – 3 zł, piątki – wstęp wolny.

Zachęcamy wszystkich, którzy nie widzieli wystawy, aby odwiedzili włocławskiego muzeum. Ostatnia szansa w ten weekend.