NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Nieopłacalny pośpiech

Policjanci udaremnili szaleńczą jazdę po autostradzie dwóm kierowcom. Mężczyźni otrzymali mandaty i punkty karne. Swój pośpiech tłumaczyli chęcią szybszego dotarcia do wakacyjnych miejscowości.

W dniu 03.08. (poniedziałek), policjanci z „drogówki” kontrolowali prędkość na autostradzie. Podczas czynności kontrolnych, szczególnie dwóch kierowców wymagało podjęcia natychmiastowej interwencji. Byli to mężczyźni (28 i 56-latek), którzy przy rekordowej prędkości pokonywali trasę, prowadzącą nad morze.

Funkcjonariusze po zaobserwowaniu szybko jadących aut, udali się za nimi, po czym w Ludwinowie i Kowalu przerwali im „błyskawiczną” podróż. Policjanci ustalili, że 28-letni kierowca BMW po 7.00 poruszał się z prędkością 196 km/h. Natomiast 56-letni kierujący mercedesem tuż przed 10.00 został zatrzymany przez mundurowych po przekroczeniu prędkości 182 km/h.

Pierwszy przypadek zakończył się dla podróżującego mandatem karnym w wysokości 400 zł i otrzymaniem 10 punktów karnych, portfel drugiego mężczyzny uszczuplił się o 300 zł, a na koncie przybyło mu 8 punktów karnych.

Kierowcy byli trzeźwi.

KMP Włocławek