NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Nieopłacalne spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

W dniu wczorajszym około godz. 23:15 operator monitoringu wizyjnego miasta poinformował Dyżurnego Straży Miejskiej o trzech osobach spożywających alkohol w miejscu publicznym na ulicy Stary Rynek. Patrol Straży Miejskiej we wskazanym miejscu zastał obserwowane osoby.

Po wylegitymowaniu i ustaleniu danych osobowych okazało się, że dwoje z tych młodych ludzi to niespełna 18 latek i 16 letnia dziewczyna. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wynikającymi z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, wszystkie trzy osoby dopuściły się różnego rodzaju naruszeń prawa. Najstarszy z mężczyzn za wykroczenie polegające na spożywaniu alkoholu w miejscu publicznym został ukarany mandatem karnym. Wobec szesnastoletniej dziewczyny skierujemy informację do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, o podjęcie stosownych działań zapobiegających dalszej jej demoralizacji.

Natomiast w sprawie niespełna 18 letniego mężczyzny oddzielnie poinformujemy Komendę Miejską Policji we Włocławku, z uwagi na to, że podał do spożycia alkohol szesnastolatce. W trakcie prowadzonych czynności służbowych, 18 latek uciekł z miejsca wykroczenia, jednak pozostawił po sobie trwałe ślady, jeden w postaci nagrania z monitoringu wizyjnego, drugi w rękach strażników realizujących interwencję zostawił legitymację szkolną z danymi osobowymi, wystawioną przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy z jednego z miast na terenie Polski.

SM we Włocławku