NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Z Kolbergiem na szlaku – Odpoczno

W tym roku Klub „Stara Remiza” rozpoczyna nowy cykl koncertów, poświęcony muzyce ludowej naszego kraju, który będzie nosił tytuł „ Z Kolbergiem na szlaku”. W pierwszym wydarzeniu nowego przedsięwzięcia, które odbędzie się już 15. marca o godz. 18, wystąpi zespół „Odpoczno”.

Zespół powstał w 2014 roku, złożony jest z doświadczonych łódzkich muzyków. Wspólnym mianownikiem dla członków zespołu okazała się muzyka z regionu opoczyńskiego. Starając się zachować jak najbardziej surowe i oryginalne brzmienie, a zarazem dotrzeć do własnych muzycznych korzeni, grupa łączy współczesną improwizację z żywiołowością wiejskiego grania.
Zespół występuje w składzie:

  • Joanna Gancarczyk – śpiew, basy
  • Marcin Lorenc – skrzypce
  • Marek Kądziela – gitara, efekty
  • Piotr Gwadera – dżaz, bębenek

ODPOCZNO jest laureatem Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja” 2015.
W 2018 roku jako jedyny zespół z Polski zaprezentował się na najważniejszych międzynarodowych targach world music na świecie – WOMEX 2018 w Las Palmas de Gran Canaria na Wyspach Kanaryjskich.

W marcu 2018 roku nakładem wydawnictwa Audio Cave ukazał się debiutancki album zespołu i od razu został okrzyknięty jednym z ważniejszych wydarzeń muzycznych roku 2018!

„Kiedy wydaje ci się, że w folku było już wszystko, nagle pojawia się taka ekipa jak Odpoczno.” – Maciej Szajkowski, KAPELA ZE WSI WARSZAWA

„20 lat temu Kapela ze Wsi Warszawa zaczęła rewolucję w polskim folku. Trudno o jej lepsze podsumowanie niż wystrzałowy debiut łódzkiego kwartetu Odpoczno. ” – Jędrzej Słodkowski, Gazeta Wyborcza

Serdecznie zapraszamy do wyruszenia z nami w niezapomnianą podróż po polskiej kulturze ludowej!

Bilety: 20 zł do nabycia w Klubie „Stara Remiza” CK „Browar B.” i na biletyna.pl
15 marca, godz. 18.00
Miejsce: Klub „Stara Remiza”, ul. Żabia 8

CK „Browar B”.