NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

ENEMEF – FILMY S-F

ENEMEF: Filmy S-F to propozycja dla fanów futurystycznych wizji, obcych cywilizacji, technicznych cudów i jednocześnie porywającej fabuły. Tym razem, ze względu na długość filmów (w sumie prawie 8 godzin) zaprezentowane zostaną trzy tytuły: długo wyczekiwane „Igrzyska śmierci”, Tron: Dziedzictwo 3D oraz wizjonerski „Dystrykt 9”


Fikcja naukowa czy wizje, które mogą stać się rzeczywistością? Te trzy historie w różny sposób przedstawiają przyszłość człowieka i cywilizacji, odpowiadając na pytania, które stawia sobie większość ludzkości: czy istnieją inne cywilizacje we wszechświecie? Jaka czeka nas przyszłość?

Wszystkie prezentowane tej nocy filmy to nie tylko doskonale zrealizowane produkcje, ale także niezwykle wciągające historie. Ten ENEMEF to niepowtarzalna okazja, aby na całą noc przenieść się w przyszłość!

ENEMEF: Filmy S-F

repertuar:
Igrzyska śmierci PREMIEROWO!
Avatar 3D WERSJA REŻYSERSKA
Dystrykt 9

Włocławek: Multikino, ul. Pułaskiego 10/12, tel. 54 421 11 10
rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 5:30 rano

ceny biletów we Włocławku:

  • 20 zł: cena ulgowa: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl – dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 22 zł każdy
  • 24 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych
  • 25 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
  • 28 zł: cena normalna

Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).

rezerwacja i przedsprzedaż biletów:
bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez internet, rozpoczęcie przedsprzedaży w piątek 9 marca około 12:00. Więcej informacji na temat przedsprzedaży oraz możliwości rezerwacji biletów: www.enemef.pl.

plan projekcji i kolejność:

kolejność emisji filmów ustala Publiczność poprzez głosowanie na stronie ENEMEFów:
www.enemef.pl
, głosowanie kończy się dzień przed imprezą o godzinie 20:00

więcej informacji: pod adresem http://www.enemef.pl

ograniczenie wiekowe:
15 lat, za zgodą rodziców

informacje o filmach:

Igrzyska śmierci – PREMIEROWO!

The Hunger Games, USA 2012, 142′
scenariusz i reżyseria: Gary Ross
obsada: Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Woody Harrelson
muzyka: T-Bone Burnett, James Newton Howard

„Igrzyska śmierci” to najbardziej oczekiwana produkcja 2012 roku, ekranizacja bestsellerowej, kultowej książki Suzanne Collins, która zdobyła miliony fanów na całym świecie.

Film przedstawia wydarzenia z przyszłości. Nie ma już Stanów Zjednoczonych – zamiast nich powstaje państwo Panem. Władze stolicy zmuszają podległe rejony do corocznej ofiary w postaci chłopca i dziewczyny. Muszą oni brać udział w transmitowanym przez telewizję turnieju na śmierć i życie.

Niesamowita historia, świetna reżyseria, doskonała muzyka. A ponadto obsada wśród której oprócz młodych aktorów pojawią się m.in.: Woody Harrelson, Stanley Tucci, a także Lenny Kravitz.

Tron: Dziedzictwo 3D

Tron: Legacy 3D, USA 2010, 127′
reżyseria: Joseph Kosinski
scenariusz: Adam Horotwitz, Edward Kitsis
obsada: Jeff Bridges, Garret Hedlund, Olivia Wilde
muzyka: Daft Punk

„Tron: Dziedzictwo 3D” to kontynuacja produkcji z 1982 roku, która zaliczana jest do klasyki gatunku science-fiction. W pierwszej części w roli głównej występował Jeff Bridges, pojawia się on także w sequelu, co ciekawe jego twarz została odmłodzona dzięki specjalistycznym programom z 61 lat na około 30.

Sean Flynn poszukuje przyczyny zniknięcia swojego ojca Kevina i zostaje wciągnięty do cyfrowego świata. Wraz z powierniczką Kevina, Quorą, ojciec i syn wyruszają na wyprawę przez wizualnie olśniewający, cybernetyczny świat, który jest też nadzwyczajnie niebezpieczny.

Pod względem efektów specjalnych i muzyki ten film to prawdziwy majstersztyk, zachwyca obrazami i wciąga niebanalną fabułą.

Dystrykt 9

District 9, Kanada, Nowa Zelandia, RPA, USA 2009, 112’
reżyseria: Neil Blomkamp
scenariusz: Neil Blomkamp, Terri Tatchell
obsada: Sharlto Copley, Jason Cope, Nathalie Boltt
muzyka: Clinton Shorter

Dystrykt 9 to przełom w kinie fantastyczno-naukowym – film wizjonerski i brutalnie szczery. Pomimo niskiego budżetu zrealizowany z użyciem pierwszorzędnych efektów specjalnych.

Akcja filmu zaczyna się w Republice Południowej Afryki. Statek kosmiczny z tysiącami obcych na pokładzie ląduje na Ziemi. Bez precyzyjnego planu jak zorganizować życie uchodźców, ludzie odizolowali ich w tytułowym Dystrykcie 9, nad którym czuwać ma zbrojna organizacja. Mijają lata. Obszar ten przeradza się w odcięte od świata getto, w którym panują nędza i bezprawie. Korporacja decyduje o przeniesieniu obozu w inne miejsce.

Dystrykt 9 to nowatorska produkcja, która zmieniła oblicze kina science-fiction. To niezwykle przemyślany film, którego zaskakująca fabuła jest gwarancją bardzo intensywnego seansu.

UWAGA!!!
Mamy dla Was 4 pojedyncze zaproszenia!

Pierwsze cztery osoby które napiszą na adres: redakcja@naszwloclawek.pl otrzymają zaproszenia na tą niezwykłą noc w Multikinie z filmami S-F.
W temacie maila prosimy wpisać:  ENEMEF – Filmy S-F, a w treści prosimy o podanie swojego imienia i nazwiska.

ZAPROSZENIA JUŻ ROZDANE!!!