NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

ANWIL i PUŁAWY wśród najlepszych w Europie

ANWIL S.A. i ZA Puławy S.A., jako jedyne polskie firmy otrzymały certyfikat programu Product Stewardship.

8 marca br. w brukselskiej siedzibie Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Nawozów Fertilizer Europe miała miejsce szczególna uroczystość. Przedstawicielom europejskiego przemysłu nawozowego wręczono certyfikaty programu Product Stewardship na kolejne trzy lata. Certyfikaty wręczał Klaus Berend, kierujący jednym z Wydziałów Dyrekcji Generalnej ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu Komisji Europejskiej.

W tym elitarnym gronie, znalazły się dwie polskie firmy – ANWIL S.A. i ZA Puławy S.A. W imieniu ZA Puławy S.A. certyfikat odebrał Paweł Jarczewski – Prezes Zarządu, w imieniu ANWILU S.A. Tomasz Zieliński – Członek Zarządu.

Przyznanie certyfikatu producentowi nawozów poprzedzone jest kilkumiesięcznym audytem, przeprowadzonym przez niezależną firmę audytorską. Stanowi potwierdzenie, że wszystkie produkty nawozowe oraz wszelkie surowce niezbędne do ich wytwarzania, materiały pomocnicze i półprodukty, są przetwarzane, transportowane, magazynowane, rozprowadzane i stosowane w sposób nieszkodliwy dla zdrowia i bezpieczeństwa człowieka oraz środowiska naturalnego.

ANWIL S.A.