Opublikowano: pon, Lut 12th, 2018

Działania Straży Miejskiej związane z kontrolowaniem miejsc przebywania osób bezdomnych

W związku z tym, że zima trochę nam odpuściła, temperatura wyraźnie poszła w górę, nawet w godzinach nocnych, można pokusić się o krótkie podsumowanie naszych działań dedykowanych wobec osób, które z uwagi na swój stan bezdomności mogły wykorzystywać opuszczone i niezamieszkane posesje. Przypomnę tylko, że na jesieni ubiegłego roku wytypowaliśmy około 10 nieruchomości, co do których istniała pewność, że przebywają w nich osoby bezdomne.

Działania Straży Miejskiej związane z kontrolowaniem wytypowanych miejsc skoncentrowane zostały przede wszystkim w godzinach nocnych, kiedy zagrożenie dla życia i zdrowia spowodowane zamarznięciem jest potencjalnie największe. Od czasu rozpoczęcia akcji do dnia dzisiejszego strażnicy miejscy w ramach pełnionych służb patrolowych przeprowadzili ogółem około 145 kontroli miejsc zagrożonych. W tym czasie strażnicy kilkakrotnie spotkali się ze zdecydowaną odmową przyjęcia pomocy przez osoby bezdomne w postaci przewiezienia do schroniska lub ogrzewalni.

Tego typu postawa determinowała dalszy tok postępowania, wymuszając niejako obowiązek częstszego doglądania i obserwowania zachowania się osób w miejscu ich przebywania. Oprócz tej szczególnej akcji związanej z kontrolowaniem budynków wykorzystywanych przez osoby bezdomne, strażnicy miejscy realizowali również można powiedzieć „zwykłe” interwencje wobec osób, które swoim zachowaniem dawały powód do zgorszenia, w innych miejscach dostępnych publicznie takich, jak pergole śmietnikowe, czy klatki schodowe. W związku z tym od początku 2018 roku strażnicy miejscy łącznie blisko 60 razy wykonywali konwoje osób nietrzeźwych do miejsc ich zamieszkania, do szpitala, do Policji, schroniska i do ogrzewalni znajdującej się przy ulicy Gdańskiej. W ramach ciekawostki mogę podać, że „rekordzista” wydmuchał ponad 6 promili zawartości alkoholu, oczywiście został przewieziony karetką pogotowia do szpitala z uwagi na zagrożenie dla życia i zdrowia. Przypominamy również, że wszelkie interwencje można zgłosić do Dyżurnego Straży Miejskiej pod alarmowy numer telefonu 986.

Straż Miejska we Włocławku

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

13 sierpnia 2018, Możliwość komentowania Odpowiedzą za posiadanie narkotyków została wyłączona

Małoletni i alkohol

9 sierpnia 2018, Możliwość komentowania Małoletni i alkohol została wyłączona

ZUS zaprasza lekarzy na konsultacje

8 sierpnia 2018, Możliwość komentowania ZUS zaprasza lekarzy na konsultacje została wyłączona

Podwórkowe czytanie – wakacyjne spotkanie z bajkami

7 sierpnia 2018, Możliwość komentowania Podwórkowe czytanie – wakacyjne spotkanie z bajkami została wyłączona

Międzynarodowo na ludowo

6 sierpnia 2018, Możliwość komentowania Międzynarodowo na ludowo została wyłączona

Warsztaty Rodzinne “Być jak Zagajewski” w Zbiorach Sztuki

1 sierpnia 2018, Możliwość komentowania Warsztaty Rodzinne “Być jak Zagajewski” w Zbiorach Sztuki została wyłączona

Archiwa