NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Dni „Drzwi otwartych” w Zespole Szkół Nr 11

W dniu 23.03.2010 w Zespole Szkół nr 11 we Włocławku zorganizowano „Drzwi otwarte”. W godzinach dopołudniowych szkołę odwiedziły dzieci z przedszkola nr 35 oraz uczniowie klas szóstych ze szkół podstawowych nr 2 i 3.

Goście obejrzeli film prezentujący bazę dydaktyczną i ofertę edukacyjną zarówno Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum nr 11, a także krótki występ artystyczny uczniów „11”. Mogli także uczestniczyć w przykładowych zajęciach lekcyjnych, porozmawiać z nauczycielami i gospodarzami spotkania.


Po południu szkołę odwiedzili rodzice, którzy chcieliby aby ich dzieci zdobywały wiedzę w Zespole Szkół nr 11. Podczas spotkań z nauczycielami zapoznali się z podstawą programową, warunkami do nauki, a także innymi propozycjami oferowanymi przez szkołę. Rodzicom sześciolatków przedstawiono możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej. Dużym zainteresowaniem spotkała się oferta utworzenia w klasie IV klasy sportowej o profilu judo, a także I klasy o profilu artystycznym w gimnazjum.

„Drzwi otwarte” spełniły oczekiwania zarówno gospodarzy jak i osób, które odwiedziły w tym dniu mury Zespołu Szkół nr 11.

Artykuł autorski Dyrektora p. mgr Dariusza Pokrywczyńskiego