NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Casting do Teatru Tańca „Inaczej”

Młodzieżowy Teatr Tańca „Inaczej” tworzy grupa młodych tancerzy, poszukujących nowych dróg aktywności artystycznej poprzez taniec. Główną ideą teatru jest popularyzacja tańca, jako emocjonalnego środka przekazu, łącząc taniec z teatrem, muzyką i scenografią. Zajęcia taneczne prowadzone są w oparciu o różne techniki tańca współczesnego m.in. hip hop, krumping, modern, street jazz, locking, breakdance. Efektem końcowym pracy z młodzieżą będzie spektakl, w którym udział wezmą uczestnicy zajęć.

Zajęcia będą prowadzą choreograf, pedagog Piotr Bańkowski i tancerz Dawid Mularczyk – – Głównym zadaniem teatru jest ukazanie młodym ludziom, jak ciekawy może być taniec i jak można się nim bawić, a zarazem tworzyć wspaniałe projekty taneczno- teatralne – opowiada Piotr Bańkowski. Młodzież, kochająca taniec będzie mogła szkolić się w takich stylach jak: street dance, hip-hop, locking, breakdance, popping, jazz, taniec współczesny. Mamy nadzieję, że uczestnicy zajęć będą czerpać przyjemność z tańca łącząc różne style; tworząc oryginalne i niepowtarzalne choreografie, wyrażając swoje emocje.

Pierwsze spotkanie już w niedzielę 29 września o 11.00 w Klubie „Zazamcze” przy ul. Toruńskiej 87. Kolejne 6 i 19 października. Zapraszamy!

Piotr Bańkowski to choreograf, tancerz, pedagog. Zaczynał prawie 30 lat temu. Pierwsza fascynacja to taniec klasyczny i towarzyski. Równocześnie rozbudziła się w nim miłość dla form ulicznych takich jak breakdance, electricboogie, hip hop, street jazz. Zajmował się też innymi dziedzinami sztuki tanecznej np. współczesny, tap dance. Próbował aktorstwa, śpiewu, studiował muzykę, wszystko to jednak kieruje go w stronę tańca. Miał możliwość brania udziału w takich przedsięwzięciach jak musical „Metro”. Brał udział w tworzeniu różnych przedstawień, m.in. z Krzesimirem Dębskim i Robertem Łuczakiem (widowisko „Królestwo Wichrowych Wzgórz”). Prowadzi warsztaty tańca w całej Polsce, ale też poza granicami kraju – m.in. w Kassel. Od trzech lat skoncentrowany jest na rozwoju młodzieży własnego teatru „Teatru Tańca Zakręconego”. Przyczynił się do sukcesu wielu młodych ludzi, którzy działając w ruchu amatorskim, mogą poszczycić się zdobytym tytułem mistrzowskim czy wicemistrzowskim w finałach Mistrzostw Polski czy Mistrzostw Świata. Jest też animatorem i współtwórcą wielu projektów taneczno-teatralnych w Polsce i za granicą.

Dawid Mularczyk to tancerz, instruktor i beatboxer. Przygodę z tańcem rozpoczął na warsztatach breakdance u mistrzów Polski Strap Beat. Potem, przez półtora roku tańczył w różnych innych grupach takich jak: Dynamix Squad, West Side Team, Evolution Crew. W 2002 roku został przyjęty do otwartej grupy breakdance Teatru Tańca Zakręconego. Od 2003 roku bierze udział w przedstawieniach i projektach teatru. Od 2004 roku asystuje w zajęciach i warsztatach prowadzonych przez Piotra Bańkowskiego w całej Polsce. Samodzielne zajęcia w teatrze prowadzi od 2006 roku technik: locking, popping, hip-hop underground, krumping, b-boying,. Jest instruktorem w domach i ośrodkach kultury (obecnie w Pniewach i Tarnowie Podgórnym), i innych projektach teatralnych i musicalowych, prowadzi również zajęcia na obozach i warsztatach wyjazdowych. Na Śląskich Warsztatach Tańca Nowoczesnego i Ulicznego w Zabrzu prowadził zajęcia locking, popping, krumping.

inaczej-casting-plakat-2013

Centrum Kultury Browar B