NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Uroczystość nadania Przedszkolu w Modzerowie imienia bł. Dzieci Fatimskich

logo-przedszkole-modzerowo

Uroczystość nadania Punktowi Przedszkolnemu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół katolickich w Modzerowie imienia bł. Dzieci Fatimskich

Dnia 3 października 2013 w Punkcie Przedszkolnym Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Modzerowie odbędzie się uroczystość nadania imienia bł. Dzieci Fatimskich.

Uroczystość rozpocznie się w Sanktuarium Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku montażem słowno-muzycznym pt. „Orędzie Fatimskie”, przygotowanym przez przedszkolaków o godzinie 10:00. Punktem kulminacyjnym ceremonii będzie Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Włocławskiej ks. biskupa Wiesława Alojzego Meringa, który swoim dekretem włączy Punkt Przedszkolny SPSK w Modzerowie w poczet szkół katolickich.
Poczym nastąpi uroczyste odczytanie Aktu Nadania przez Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich Panią Wiolettę Błasiak i wręczenie go na ręce Dyrektorowi Punktu Przedszkolnego SPSK Pani Teresie Nowackiej.
Następnie będzie miało miejsce poświęcenia i przekazanie proporczyka Punktowi Przedszkolnemu SPSK w Modzerowie i ślubowanie przedszkolaków wraz z ich rodzicami.
Po Mszy św. zaproszeni goście udadzą się do budynku szkoły w Modzerowie, gdzie odbędzie się poświęcenie tablicy pamiątkowej przez ks. bp. Wiesława Alojzego Meringa. Ostatnim punktem programu będą przemówienia gości i poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy bliskich przedszkolaków, sympatyków i przyjaciół bezpłatnego Punktu Przedszkolnego SPSK w Modzerowie.

SPSK w Modzerowie