NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Mistrzostwa Włocławka w szachach klasycznych 2023

W dniach 22 września do 1 października 2023 roku, odbywały się w CKB”B” Stara Remiza we Włocławku przy ul. Żabiej 8 – Mistrzostwa Miasta w szachach klasycznych. Organizatorami byli Włocławski Klub Szachowy 1938, Centrum Kultury Browar „B” i firma RENEX. W turnieju uczestniczyło 20 osób. Tempo gry wynosiło 60 minut + 30 sekund na ruch dla zawodnika na partię.

W wyniku 5-cio dniowych zmagań, zwyciężył posiadacz normy mistrzowskiej i 5-ro krotny Mistrz Włocławka – Paweł Grochowalski mający 7,5 pkt. z 9, przed Karoliną Domeradzką, uczennicą II klasy LMK, która wypełniła II normę na kandydatkę na mistrzynię !!!, zdobywając 7 pkt. oraz Markiem Grabowskim mającym 7 pkt. Wyżej wymienieni zawodnicy i zawodniczka należą do „Włocławskiego Klubu Szachowego-1938”. Najstarszym uczestnikiem był pan Jurek Łapiński rocznik 1945!!!.

Czwarte miejsce zdobyła posiadaczka dwóch norm na kandydatkę na mistrzynię Katarzyna Cichocka, która uzyskała 6,5 pkt. Piąty był Janusz Jeziorny mający 5,5 pkt. Uczennica Zespołu Szkół Katolickich-Marta Bychowska mająca 4,5 pkt.była 9-ta. Jak widać w pierwszej 10-tce Mistrzostw znalazły się

dwie juniorki i seniorka!!!, czego mogą nam pozazdrościć inne kluby z Regionu.

Janusz Augustowski
„Włocławski Klub Szachowy-1938”