NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

22-latek chciał podpalić, za wyrzucenie z imprezy

Włocławscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 22-latka, który przed jednym z klubów we Włocławku rozlał substancję łatwopalną i groził pracownikom jej podpaleniem. Trafił do policyjnego aresztu. Za stworzenie zagrożenia życia i zdrowia może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy (21.08.) przed jednym z klubów w śródmieściu Włocławka. Z relacji zgłaszających wynikało, że przed wejście podszedł mężczyzna z kanistrem i rozlał substancję łatwopalną na schody. W drugiej ręce trzymał zapalniczkę wykrzykując do pracowników, że teraz się rozliczy za wyproszenie go z imprezy. Pracownicy ochrony widząc zagrożenie użyli wobec mężczyzny gazu pieprzowego, po którym agresor odrzucił kanister i uciekł. Policjanci po zebraniu danych co do wyglądu sprawcy kilkanaście minut po zdarzeniu przy jednej z ulic zauważyli i zatrzymali odpowiadającego rysopisowi mężczyznę. Po przewiezieniu do komendy przeprowadzono badanie trzeźwości 22-latka, które dało wynik ponad 1,2 promila alkoholu. Do wytrzeźwienia trafił do policyjnego aresztu.

22-latek-chcial-podpalic-za-wyrzucenie-z-imprezy

Policjanci po zebraniu materiału w sprawie doprowadzą mężczyznę do prokuratora z wnioskiem o przedstawienie zarzutów związanych z stosowaniem gróźb i stworzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia osób. Za ten czyn może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

KMP we Włocławku