NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wiadomości z magistratu 20.04.2017

Włocławek, dn. 20 kwietnia 2017 r.

  • Czasowa zmiana na trasie 17 Przypominamy, że w związku z robotami drogowymi prowadzonymi przy budowie ulicy Brzezinowej, dziś tj. 20 kwietnia od godz. 8.30 czasowej zmianie ulega trasa linii autobusowej nr 17.

    Autobusy tej linii w obu kierunkach jeździć będą ulicą Botaniczną.

    Czasowo zawiesza się przystanki zlokalizowane na ul. Szkolnej. Ich rolę przejmą przystanki Jana Pawła II/ Szkolna (w stronę centrum) i Jana Pawła II/ Wiązowa (w kierunku pętli).

    Przystanek Brzezinowa/Szkolna zostanie przeniesiony za skrzyżowanie w kierunku ul. Dębowej.

    Zmiana obowiązywać będzie do 27 kwietnia.

    Informacja jest opublikowana: http://www.mpk.com.pl/?id=2&news=860

  • Startują sceniczne prezentacje twórczości niepełnosprawnych Dziś, tj. 20 kwietnia w Centrum Kultury Browar B. rozpoczynają się dwudniowe, XVIII Prezentacje Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Prezentacje mają charakter imprezy integracyjnej. Obejmują zasięgiem Kujawy i Ziemię Dobrzyńską.

    Pierwszego dnia (czwartek, 20 kwietnia) zaprezentują się: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Niepełnosprawnością Intelektualną OLIGO, Warsztat Terapii Zajęciowej ul. Wiejska, Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu, Warsztat Terapii Zajęciowej przy PZN, Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 we Włocławku.

    Około godziny 12.20 nastąpi wręczenie nagród.

    XVIII Prezentacje Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych będą kontynuowane w piątek, 21 kwietnia.

    Szczegółowy harmonogram przeglądu: http://ckbrowarb.pl/xviii-prezentacje-tworczosci-artystycznej-osob-niepelnosprawnych-moj-swiat-moje-zycie/

  • Informator dla seniorów w wersji on-line Włocławski Informator Seniora to wydawnictwo, które ukazało się we Włocławku po raz pierwszy i jest odpowiedzią na potrzeby osób starszych zamieszkujących nasze miasto. Informator jest również dostępny w wersji on-line.

    Publikacja ta stanowi źródło informacji na temat coraz bogatszej oferty adresowanej do starszego pokolenia przez różnego rodzaju instytucje i współpracujące z miastem organizacje. Zawiera szereg danych i wskazówek, które podpowiedzą czytelnikowi, jak realizować swoje cele społeczne oraz aktywnie i twórczo spędzić czas we Włocławku.

    Włocławski Informator Seniora jest do pobrania pod adresem: http://www.wloclawek.pl/pl/artykuly/208/wloclawski-informator-seniora

  • Warsztaty edukacyjne dla organizacji pozarządowych W dniach 25-26 kwietnia w siedzibie Włocławskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej odbędą się warsztaty edukacyjne dla członków, pracowników i współpracowników organizacji pozarządowych.

    Warsztaty skierowane są do organizacji, które mają zamiar aplikować o środki z funduszy europejskich oraz do tych, które do tej pory nie aplikowały lub poniosły porażkę w tym zakresie.

    Organizatorem zajęć jest Towarzystwo Amicus, realizujące projekt „Fundusze Europejskie dla Organizacji Pozarządowych w Polsce”.

    Aby zarejestrować się na to wydarzenie, należy wypełnić formularz rekrutacyjny. Pełna informacja na ten temat: http://cop.wloclawek.pl/2017/04/warsztaty-edukacyjne-dla-organizacji-pozarzadowych/

  • Mannequin Challenge w bibliotece przy Warszawskiej Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział we Włocławku z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich organizuje akcję Mannequin Challenge. Polega ona na zatrzymaniu się na chwilę w bezruchu, niczym manekin, koniecznie z książką w ręku.

    W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Arentowicza we Włocławku czas zatrzyma się na kilka minut w piątek 21 kwietnia o godz. 12.30.

    Organizatorzy zachęcają wszystkich, którzy chcą wziąć udział w tej akcji, aby zjawili się tego dnia w bibliotece przy ul. Warszawskiej 11/13 o godz. 12:20.

    Informacja jest opublikowana: http://www.biblioteka.wloclawek.pl/

  • Włocławek na wodnym szlaku W dniach pomiędzy 19 a 27 kwietnia odbywa się, współorganizowany przez samorząd naszego województwa, promocyjno-badawczy rejs kontenerowy z Gdańska do Warszawy. W naszym regionie barka odwiedzi Grudziądz, Bydgoszcz, Solec Kujawski, Toruń i Włocławek.

    Wczoraj, tj. 19 kwietnia z Portu Gdańsk wyruszył w kierunku Warszawy ponad 70-metrowy zestaw rzeczny złożony z pchacza oraz barki załadowanej 20 kontenerami. W ciągu 9 dni pokona 450-kilometrowy odcinek Wisły przez Tczew (20 kwietnia), Grudziądz(21 kwietnia), Bydgoszcz (22 kwietnia), Solec Kujawski (23 kwietnia), Toruń (24 kwietnia), Włocławek (25 kwietnia), Płock (26 kwietnia) i Nowy Dwór Mazowiecki – Modlin (27 kwietnia).

    Rejs ma promować żeglugę śródlądową jako transport ekologiczny i najbardziej ekonomiczny oraz pokazać możliwość przemieszczania towarów drogą wodną z portów morskich w Gdańsku i Gdyni do centrum kraju. Na pokładzie odbędą się spotkania zespołów roboczych zajmujących się problematyką wodną, między innymi w sprawie międzynarodowych dróg wodnych E70 i E40, zagospodarowania Zbiornia Włocławskiego oraz Grupy Roboczej do spraw Inwestycji na Śródlądowych Drogach Wodnych przy Ministrze Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

    Wyprawa będzie miała także aspekt badawczy. Studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz pracownicy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku zbiorą specjalistyczne dane na temat szlaku, które wskażą zagrożenia dla prowadzenia żeglugi śródlądowej na tym odcinku Wisły, będą też przydatne przy opracowywaniu Studium Wykonalności dla Wisły i studium lokalizacyjnego platformy multimodalnej w regionie.

    Pełna informacja na ten temat: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/biuro-prasowe-kontakt/informacje-prasowe/30728-kontenery-na-wislanym-szlaku

  • Zatańczą i zaśpiewają na kujawską nutę W maju we Włocławku odbędzie się przegląd dziecięcych grup tanecznych z przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej „Na kujawską nutę”.

    Przegląd kierowany jest do dziecięcych grup wokalno-tanecznych, które propagują folklor Kujaw. Warunkiem udziału w imprezie jest przygotowanie maksymalnie 5-8 minutowej dziecięcej prezentacji tańca kujawskiego lub choreografii wzorowanej na kujawskich tańcach regionalnych. Prezentacje dziecięce przewidziane są w następujących grupach wiekowych:

    – Grupa I – przedszkole 5- i 6- latki
    – Grupa II – szkoła I, II i III klasa edukacji wczesnoszkolnej.

    Przegląd organizowany jest przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku, przy współpracy z Centrum Kultury Browar B.

    Szczegółowy regulamin imprezy oraz karta zgłoszenia są dostępne pod adresem: http://www.cen.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1633%3Ankn&catid=39%3Aaktualnoci&Itemid=267