NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wiadomości z magistratu 17.07.2017

Włocławek, dn. 17 lipca 2017 r.

  • Będzie remont chodników na moście im. Rydza-Śmigłego, przetarg ogłoszony Miejski Zarząd Usług Komunalnych i Dróg ogłosił przetarg nieograniczony na realizację zadania pn. „Remont chodników w ciągu mostu stalowego im. Marszałka Rydza Śmigłego przez rzekę Wisłę, Etap I, Chodnik od strony dolnej wody”.

    Planowana inwestycja ma na celu usunięcie awarii żelbetowej płyty chodnika oraz poprawę funkcjonowania układu komunikacyjnego ciągów pieszych na moście im. im. Marszałka Rydza Śmigłego przez rzekę Wisłę we Włocławku i dotyczy chodnika dla pieszych od strony dolnej wody.

    Zakresem opracowania objęto: – rozbiórkę istniejącego chodnika, – remont belki podchodnikowej, – remont płyty pomostu chodnika, – remont nawierzchni chodnika. Prowadzenie prac związanych z rozbiórką i budową nowego chodnika zaprojektowano przy wykorzystaniu rusztowań podwieszanych do konstrukcji mostu.

    Szczegóły są opublikowane: https://mzukid.bipgov.net/przetarg,remont_chodnikow_w_ciagu_mostu_stalowego_im_marszalka_rydza_smiglego_przez_rzeke_wisle__etap_i__chodnik_od_strony_dolnej_wody,28,1.html

  • 11 i 17 wracają na stałe trasy Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne informuje, że dziś, tj. 17 lipca od godziny 9.00 autobusy linii nr 11 i 17 wrócą na trasy sprzed objazdu i ponownie będą jeździć ulicami Brzezinową i Mielęcińską.
  • Powstanie „Wielka książka o Włocławku” Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Arentowicza we Włocławku zaprasza wszystkich włocławian do wspólnego stworzenia rekordowo wielkiej książki o naszym mieście.

    Bibliotekarze proszą o dostarczanie bądź przesyłanie materiałów takich jak: rysunki (także dziecięce), fotografie, reportaże, wiersze lub inne krótkie formy literackie związane tematycznie z Włocławkiem, w terminie do 10 sierpnia.

    Wszyscy autorzy materiałów (dzieci i dorośli) staną się autorami jedynego, unikalnego egzemplarza „Wielkiej książki o Włocławku”, która zaprezentowana będzie publiczności 19 sierpnia, podczas Festiwalu Papieru.

    Informacja jest opublikowana: http://www.biblioteka.wloclawek.pl/

  • Włocławek – Fotobiografia Począwszy od 20 lipca, w czwartki, Kawiarnia Obywatelska „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 stanie się miejscem popołudniowych spotkań z historią Włocławka… opowiadaną przez mieszkańców, zainspirowaną np. fotografiami ze strychów i rodzinnych albumów.

    Aby opowiedzieć o swoich wspomnieniach, najlepiej wcześniej odwiedzić kawiarenkę obywatelską i zapytać o szczegóły lub skontaktować się ze Stowarzyszeniem Ładowarka.

    Więcej na ten temat: http://cop.wloclawek.pl/2017/07/fantastyczny-pomysl-na-czwartkowe-popoludnie-w-srodmiescie-cafe/

  • Rewitalizacja Śródmieścia. Harmonogram spotkań grup tematycznych Na dziś, tj. 17 lipca zaplanowano spotkanie grupy:

    Zadłużenie czynszowe – Klub Integracji Społecznej, ul. Okrzei 61, godz. 16.00 – 19.00.

    Szczegółowy harmonogram jest opublikowany: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/pl/blog/wpis/2413

  • Odbyło się spotkanie Zespołu Strategicznego Dnia 13 lipca odbyło się drugie spotkanie Zespołu Strategicznego, funkcjonującego w związku z procesem rewitalizacji.

    Do pracy w zespole zostali zaproszeni dyrektorzy Wydziałów: Urbanistyki i Architektury, Gospodarowania Mieniem Komunalnym, Gospodarki Miejskiej, Edukacji, Dyrektor MOPR, przedstawiciele Rady Miasta Włocławek ( w tym Komisji ds. Rewitalizacji), konserwator zabytków.

    W kilku spotkaniach planowany jest również udział władz miasta: Prezydenta Miasta, jego zastępców oraz Skarbnika Miasta.

    Podczas zajęć obecni byli: Zastępca Prezydenta ds. edukacji i spraw społecznych, Barbara Moraczewska, przedstawiciele ratusza i jednostek administracyjnych urzędu oraz radni i eksperci z ramienia Pracowni Zrównoważonego Rozwoju.

    Celem zebrania w tak szerokim gronie było omówienie największych problemów dotykających obszar rewitalizacji Włocławka. Wyniki były dokładnie takie, jakie wcześniej wyszły w diagnozie, czyli: poczucie, że Śródmieście to dzielnica niebezpieczna, panuje tu duża bieda i ten, który przez większość został przedstawiony jako najważniejszy, czyli problemy społeczne ( bezrobocie, alkoholizm).

    Spotkania  te mają na celu przybliżenie struktury budowy Gminnego Programu Rewitalizacji oraz sposobu pracy nad wyznaczeniem wizji, misji, systemu celów i kierunków działań.

  • Regionalne przysmaki na Liście Produktów Tradycyjnych Pyzok z Dobrego oraz kujawskie ciasto marchewkowe – to produkty z Kujaw i Pomorza wpisane ostatnio na ogólnopolską Listę Produktów Tradycyjnych.

    Wśród 76 przysmaków z naszego województwa zarejestrowanych dotychczas na Liście Produktów Tradycyjnych są 22 gotowe dania i potrawy, 15 wyrobów piekarniczych i cukierniczych, 13 napojów, 8 produktów mięsnych, 6 warzyw i owoców oraz 5 produktów mlecznych. Wśród nich znajdują się m.in. kujawskie pierogi z serem, kiszczok, prażucha, mazurek orzechowy, śliwka w occie czy… fałszywy zając. Na wpis oczekują obecnie: kujawska bania z zacirkami, szary smalec po kujawsku oraz jabłecznik kujawski.

    Warto dodać, że wnioski o wpis produktu na listę składa się do Urzędu Marszałkowskiego, który dokonuje ich oceny. Pozytywnie zweryfikowane wnioski przesyłane są do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który jest odpowiedzialny za jej prowadzenie i uaktualnienie.

    Więcej na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/biuro-prasowe-kontakt/informacje-prasowe/31095-regionalne-przysmaki-na-liscie-produktow-tradycyjnych

  • W poniedziałki i wtorki bezpłatne porady terapeutów do spraw uzależnień Kujawsko-Pomorskie Towarzystwo „Powrót z U” zaprasza do Włocławskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu na bezpłatną pomoc dla rodziców osób używających środki psychoaktywne.

    Terapeuci z Torunia, z Kujawsko-Pomorskiego Towarzystwa „Powrót z U”, przyjeżdżają do Włocławka i prowadzą  grupę wsparcia oraz darmowe poradnictwo i terapie dla rodziców i osób używających środki psychoaktywne.

    Można zadzwonić i umówić się z terapeutą – tel. nr: 56 622 62 14.

    Zajęcia odbywają się w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul Żabia 12a. W poniedziałki w godz. od 13:30 do 16:30 udzielane są porady indywidualne dla rodziców i osób zażywających środki psychoaktywne. We wtorki w godz. od 16:45 do 19:30 działa grupa wsparcia dla rodziców i bliskich.

    Pełna informacja jest opublikowana: http://cop.wloclawek.pl/2017/06/kujawsko-pomorskie-towarzystwo-powrot-z-u-zaprasza-do-centrum-na-bezplatna-pomoc-dla-rodzicow-osob-uzywajacych-srodki-psychoaktywne/