Opublikowano: pon, Cze 4th, 2012

Wiadomości z magistratu 04.06.2012

Włocławek, dn. 4 czerwca 2012 r.

 • Sklepy oraz lokale gastronomiczne na Bulwarach Prezydent Włocławka ogłosił przetarg ustny nieograniczony na wydzierżawienie terenów graniczących z przebudowanymi włocławskimi Bulwarami. Niezabudowana działka o powierzchni 60 m kw. położona przy ulicy Bechiego będzie przeznaczona pod pawilon handlowy oraz lokal gastronomiczny z ogródkiem. Podobne przeznaczenie ma teren o powierzchni 90 m kw. przy ulicy Wiślanej. Przetarg odbędzie się 13 czerwca br. o godz. 9.00 w sali nr 9 Urzędu Miasta Włocławek przy ul. 3 Maja 22. Umowa dzierżawy zostanie zawarta na czas nieoznaczony z możliwością jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia. Minimalna wywoławcza wysokość czynszu dzierżawy (bez 23% podatku VAT) wynosi odpowiednio 494,60 zł i 1079,60 zł. Bliższych informacji o przedmiotowym przetargu udzielają pracownicy Wydziału Gospodarki Mieniem Komunalnym – Referatu Gospodarki Nieruchomościami mieszczącego się przy ul. 3 Maja 22 (pokój nr 24a) – tel. 54 414 41 20. Szczegółowe informacje nt. przetargu: www.bip.um.wlocl.pl/?cid=59&bip_id=2878.
 • Święto Województwa 2012 Najważniejszą, oficjalną część obchodów Święta Województwa, które zakończy się 24 czerwca zaplanowano na dziś, bowiem w bydgoskim ratuszu odbędzie się uroczysta sesja sejmiku. We Włocławku także odbędą się imprezy w ramach obchodów święta. Już jutro, tj. 5 czerwca o godz. 11.00 w Przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Bechiego 2 odbędzie się lekcja demokracji i samorządności – akcja edukacyjno-informacyjna w formie zabawy dla uczniów szkół podstawowych. 7 czerwca o godz. 20.00 w parku im. Henryka Sienkiewicza odbędzie się koncert pt. „Uwielbienie” (szczegóły na stronie: www.wloclawek-uwielbienie.com). 8 i 9 czerwca na drzwi otwarte zaprasza Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy; 10 czerwca o godz. 17.00 na dzieci i młodzież będą czekać atrakcyjne zabawy oraz gry podczas Spotkania z Województwem Kujawsko-Pomorskim. Ostatnią imprezą w naszym mieście będzie Festiwal Tour de carillon 2012, który rozpocznie sie 17 czerwca o godz. 19.00 na placu katedralnym. Szczegółowy program obchodów Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2012 znajduje sie na stronie internetowej: www.swietowojewodztwa.kujawsko-pomorskie.pl.
 • Warsztaty szkoleniowe pn.: „Jak z szacunkiem stawiać dziecku granice” Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna miesząca się przy ul. Ogniowej 8/10 we Włocławku zaprasza wychowawców placówek opiekuńczo-wychowawczych województwa kujawsko-pomorskiego na warsztaty szkoleniowe „Jak z szacunkiem stawiać dziecku granice”. Zajęcia odbędą 19 czerwca br. w godz. 9.00 – 15.00 w siedzibie placówki. Warsztaty organizowane są w ramach obchodów „Roku Praw Dziecka”. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są pod nr tel. 54 232 59 18. Ilość miejsc ograniczona.
 • Dziś, 4 czerwca do miejskich autobusów „wkroczą” pracownicy firmy „ASPEKT” s.c. z Torunia Firma zajmie się nie tylko kontrolą biletową, ale także egzekucją należności za jazdę „na gapę”. Spółka „ASPEKT” wygrała przetarg ogłoszony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Zadania kontroli i egzekucji będą realizowane za kwotę wynagrodzenia, stanowiącą sumę 99% windykowanych opłat dodatkowych za dany miesiąc plus obowiązujący podatek VAT. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie realizował kontrole do 31 maja 2013 roku. Warto dodać, że „ASPEKT” będzie jedną z dwóch firm wykonujących kontrole biletowe w autobusach MPK od 4 czerwca. Drugim podmiotem realizującym usługi kontrolne jest Biuro Handlowo-Usługowe „VENDO” z Włocławka.
 • Dyżur radnych Jutro dyżur będą pełnić radni z okręgu nr 4 (Południe i Michelin).. Dyżury odbywają się w godzinach od 14.00 do 16.00, w pokoju 23 Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13. Telefon kontaktowy: 54  414 42  37.
 • Sukces uczniów „Elektryka” Uczniowie Technikum w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku zostali finalistami V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych. Artur Łącki z klasy III – technik teleinformatyk i Bartłomiej Chmielewski z klasy IV – technik informatyk skonstruowali układ e-automatyki domowej TurnON R2. Układ ten przeszedł eliminacje i zakwalifikowany został przez tzw. sądy konkursowe do finału olimpiady. Praca uczniów wystawiona została w kategorii usprawnienie softwarowo-techniczne. Opiekunami uczniów byli nauczyciele przedmiotów zawodowych dr inż. Andrzej Aftański i mgr inż. Andrzej Krieger. Dzięki sukcesowi uczniowie będą zwolnieni z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe na etapie teoretycznym otrzymując 100% punktów. Podsumowanie Olimpiady odbędzie się jutro, tj. 5 czerwca br. w warszawskim Domu Technika.
 • IX koncert z cyklu „Kujawy i ich goście” Jutro, tj. 5 czerwca br. (wtorek) o godz. 19.00 we Włocławskim Centrum Kultury przy Toruńskiej 87 odbędzie się IX koncert z cyklu „Kujawy i ich goście”. W dotychczasowych koncertach gośćmi Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy” były zespoły z różnych regionów Polski oraz z zagranicy: Hiszpanii i Białorusi. Tym razem gościem „Kujaw” będzie Chór Pieśni Rosyjskiej „Zemlaniczka” z Jekaterynburga, głównego miasta uralskiego w Rosji. „Zemlaniczka” w swojej twórczości przywołuje tradycje i poprzez pieśni i tańce chroni je przed zapomnieniem. W godzinnym koncercie obok „Zemlaniczki” wystąpią wszystkie grupy Kujaw: Skrzaty, Stokrotki, Malwy i grupa reprezentacyjna. Wstęp wolny.
 • Jarmark staroci i rękodzieła ludowego Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na pierwszy w tym roku Jarmark staroci i rękodzieła ludowego. Jarmark odbędzie się w najbliższą niedzielę, tj. 10 czerwca br. w godz. 10.00 – 14.00 na dziedzińcu gmachu głównego Muzeum przy ul. Słowackiego 1a we Włocławku. Uczestniczyć w nim będą kolekcjonerzy i sprzedawcy staroci z Włocławka, Aleksandrowa Kujawskiego, Konina i Łodzi. Na kilkunastu stoiskach można  się będzie zapoznać z pamiątkami przeszłości oraz nabyć różnorodne zabytki i wyroby kolekcjonerskie takie jak: ceramikę, fotografie, gazety, książki, numizmaty, militaria, zabytki falerystyczne, medale, obrazy, pocztówki, znaczki, żelazka, zabytkowe urządzenia techniczne i wiele innych interesujących przedmiotów. Stowarzyszenie Twórców Ludowych Oddział Włocławek zaprezentuje stoiska z wyrobami rękodzieła ludowego, m.in.: rzeźbą, haftem, ozdobami z bibuły, ziołami, masą solną i przedmiotami wykonanymi z wikliny. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zaczerpnięcia informacji od pracowników muzeum w zakresie tworzenia drzew genealogicznych, identyfikacji monet i odznaczeń polskich oraz porad konserwatorskich. Rzeczoznawca wyceniać będzie znaczki i zbiory filatelistyczne.
 • Kwiaty ozdobiły miasto Zakończyły się wiosenne nasadzenia na terenach zielonych miasta, poinformował Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska UM. Łącznie posadzonych zostało około 63,5 tysiąca roślin. W Parku Łokietka posadzonych zostało ok. 15,5 tysiąca kwiatów na rabatach o różnych kształtach. Są to: begonia bulwiasta i zwyczajna, irezyna, aksamitka, cynia, szałwia, dalie, surfinia, werbena, petunia. W Parku Sienkiewicza, na ul. Jagiellońskiej, w gazonach na ul. Warszawskiej i zieleńcu na pl. Powstania Styczniowego zakwitły: kanna, aksamitka, starce, rącznik pospolity, szałwie, begonie, heliotropy, łącznie ok. 12 tys. roślin. Natomiast na pl. Wolności, pl. Kopernika, Zielonym Rynku, placu przy Teatrze Impresaryjnym, skwerze na ul. Przedmiejskiej pojawiły się szałwie, begonie białe i czerwone, aksamitki, pelargonie, irezyny i kanna, łącznie ok. 36 tysięcy kwiatów.
 • Komunikat „Saniko” Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Saniko”  Sp. z o.o. we Włocławku informuje, że w związku z dniem wolnym od pracy, tj. 7 czerwca br. – w niektórych rejonach miasta w okresie od 4 do 9 czerwca br. może nastąpić przesunięcie wywozu nieczystości stałych o jeden dzień.
 • AZM: przetarg Dziś, o godz. 10.30 w siedzibie Administracji Zasobów Mieszkaniowych  przy ul. Ostrowskiej 30 nastąpi otwarcie ofert na „Wykonanie przeglądów 5-cio letnich instalacji elektrycznej w budynkach mieszkalnych przy ulicach: Kościuszki 17,  Królewieckiej 5, 9, 20, 28, 31, Kruszyńskiej 30 D, 41,  Piekarskiej 3, 6, 25,  Wiejskiej 41, i lokalach użytkowych przy ul. Piekarskiej 6 i Żabiej 4 a”.
Jamróz - Rowery” height=

Comments are closed.

MartinezFilm

Archiwa