NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Życzenia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Włocławek, 1 września 2010 r.

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Uczniowie!

Po wakacyjnym odpoczynku przychodzi zawsze mniej lub bardziej upragniony wrzesień. Zaczną się znów apele, dzwonki, klasówki, ważne decyzje, egzaminy… Życie szkolne szybko wkracza na swoje tory, szybko zaczyna cieszyć się pierwszymi sukcesami i niepokoić porażkami.

Szkoła wiąże się z wieloma możliwościami, otwiera przed młodzieżą wiele drzwi. Wspólny wysiłek Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów może przynieść naprawdę piękne owoce       w postaci aktywnego społeczeństwa. Sam, jako młody człowiek, niejednokrotnie angażowałem się w życie szkoły i najbliższego środowiska, dlatego wiem, że chęci połączone z działaniem procentują na przyszłość.

Życzę Wam, aby powrót do szkoły po wakacjach przyniósł mnóstwo twórczej energii zarówno w pracy pedagogicznej, jak i uczniowskiej. Niech nowy rok szkolny przyniesie same sukcesy naukowe i wychowawcze. Niech będzie to też rok dialogu i porozumienia pomiędzy młodzieżą i dorosłymi. W końcu to przecież rozmowa buduje dobrą atmosferę pracy, zaangażowanie i zrozumienie. Jeżeli od najmłodszych lat uczymy się rozmawiać – budujemy tym samym trwałe i mądre społeczeństwo, gotowe do działania i współpracy.

Pamiętając o kłopotach, jakie stawia rzeczywistość zarówno przed Dyrekcją, Nauczycielami, jak i Uczniami, chciałbym zaoferować swoją pomoc w organizacji szkolnej pracy. Jestem otwarty na wszelkie Państwa potrzeby. Z radością też podejmę się organizacji wycieczek czy spotkań, które mogłyby przybliżyć młodym ludziom działanie społeczeństwa obywatelskiego i polskiego parlamentu.

Jeszcze raz życzę wielu sukcesów i powodzenia w nowym roku szkolnym!

z wyrazami przyjaźni

Łukasz Zbonikowski
Poseł na Sejm RP