NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Żniwo „Trzeźwego poranka”

Za nami kolejne działania policyjne w ramach „Trzeźwego poranka”. Niestety i tym razem za kierownicę wsiedli nieodpowiedzialni kierowcy.

Wczorajszy (18.08) poranek to kolejny, kiedy policjanci prowadza wzmożone działania ukierunkowane na ujawnianie nietrzeźwych kierowców. W sumie włocławscy mundurowi w czasie trwania akcji przeprowadzili ponad 1200 sprawdzeń stanu trzeźwości kierowców. Niestety mimo wielu kampanii społecznych, wielu naszych działań nie brakuje osób, które siadają za kółkiem kierownicy na „podwójnym gazie”.

Tuż przed godz.6 nad ranem przy ul.Grodzkiej w ręce policji wpadł 52-letni kierowca auta, który miał w swoim organizmie przeszło 0,7 promila. Jego los podzielił również w tym samym miejscu kilka minut później kierowca mercedesa. 51-letni kierowca auta miał nieco ponad 1,3 promila. Natomiast po godz.6 został zatrzymany kolejny nietrzeźwy kierowca. 40-latek miał 0,65 promila.

Oprócz wymienionych mundurowi zatrzymali trzech kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu, popełniając w ten sposób wykroczenia.

Niestety to nie jedyni nietrzeźwi kierujący zatrzymani tego dnia.

Tuż po godz.21 przy ul.Długiej zatrzymany został kolejny nietrzeźwy. Okazał się nim 56-latek, który mimo, że miał blisko 2,9 promila nie zważając na to jechał samochodem. Nie dość tego stał się on sprawcą kolizji. Policjanci ustalili, że tuż przed zatrzymaniem mężczyzna jadąc samochodem uderzył autem najpierw w ogrodzenie przy bloku, a następnie w zaparkowane auto. Nie dość, że odpowie za spowodowanie kolizji, to czeka go jeszcze możliwość odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności.

Taka sama możliwość kary czeka również 23-latka, jak i wszystkich pijanych kierowców. 23-letni kierowca volkswagena golfa został zatrzymany po godz.23 przy ul.14 Pułku Piechoty.

Po sprawdzeniu wyszło na jaw, że mężczyzna miał nieco ponad 0,5 promila.

KMP Włocławek