NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Zawodnicy Judo Szczepańska Team najlepsi w Suchym Lesie

Podczas VIII Międzynarodowego Turnieju Judo, który odbył się w Suchym Lesie k. Poznania bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Judo Szczepańska Team (MKS „Olimpijczyk” Włocławek i UKS „Papieżka” – uczniowie klasy sportowej o profilu judo SP nr 11). Podopieczni Anety Szczepańskiej i Romana Stawisińskiego wywalczyli 15 medali (5zł,5sr,5br),  zwyciężając w klasyfikacji drużynowej. Sukces tym większy, że w dwudniowej  rywalizacji na pięciu matach udział wzięło 834 zawodników i zawodniczek z 84 klubów, w tym  3 klubów z Niemiec i Białorusi. Punkty zdobyte w turnieju zaliczane są do rankingu ogólnopolskiego w kategorii młodzików i dzieci.

Po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentował się zdobywca 2 złotych medali – Kacper Wróbel, który wygrał zdecydowanie po 5 walk zarówno w kategorii dzieci, jak i młodzików. Podobnie jak Kacper swoich sił w młodzikach próbowali także inni zawodnicy Judo Szczepańska Team. Po dość szybko wygranych walkach w kategorii dzieci (po 4 wygrane walki przez rzuty) Angelika Szymańska (1m. w wadze do 44kg) i Adrian Górczyński (1m. w wadze +60kg) stanęli do rywalizacji ze starszymi i cięższymi przeciwnikami w kategorii młodzików. Ku zaskoczeniu swoich rywali, wygrywając po 3 walki przed czasem Angelika Szymańska (w.44 kg) i Adrian Górczyński (w.66 kg) wywalczyli brązowe medale.

– Cieszy mnie, że nasi zawodnicy w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych podejmują rywalizację, i to z dobrym skutkiem, ze starszymi i silniejszymi fizycznie rywalami. Nie tylko dorównują im, ale w wielu przypadkach przewyższają ich umiejętnościami. Przykładem jest Kacper Wróbel, który zdobył nad swoimi przeciwnikami dość dużą przewagę psychiczną, wygrywając każde swoje zawody – powiedziała Aneta Szczepańska.

– Zawodnicy Judo Szczepańska Team stali się prawdziwymi „dominatorami” w   polskim  judo w kategorii dzieci. Mam nadzieję, że zawodnicy „Olimpijczyka” i „Papieżka” , którzy przejdą szkołę judo u nas w przyszłości będą reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy czy Igrzyskach Olimpijskich – mówi Roman Stawisiński.

– W czasie dwudniowych zawodów mogliśmy również skorzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatora turnieju, m.in. z bogato wyposażonego Parku Wodnego OCTOPUS – dodaje Aneta Szczepańska.

Wyniki zawodników Judo Szczepańska Team:

Kategoria młodzik (1997-1998)

1 m. – Kacper Wróbel (38 kg)
2 m. – Dawid Wróbel (50 kg)
3 m. – Angelika Szymańska (44 kg)
3 m. – Bartosz Bykowski (50 kg)
3 m. – Adrian Górczyński (66 kg)
5 m. – Wiktoria Tomczak (w. 44 kg)
5 m. – Radosław Wiśniewski (w. 60 kg).

Kategoria dzieci starsze (1999-2000)

1 m. – Karolina Wróbel (28 kg)
1 m. – Angelika Szymańska (44 kg)
1 m. – Kacper Wróbel (39 kg)
1 m. – Adrian Górczyński (+60 kg)
2 m. – Wiktoria Tomczak (44 kg)
2 m. – Adrian Urbański (33 kg)
2 m. – Paweł Włodarski (+60 kg)
3 m. – Dominika Mrozowicz (52 kg)
5 m. – Maciej Bartczak (w. 33 kg)
5 m. – Cezary Ochmański (w. 33 kg).

Kategoria dzieci młodsze (2001-2003)

2 m. – Marita Zielińska (30 kg)
3 m. – Dorian Tomczak (28 kg).

Klasyfikacja drużynowa:

I m. Judo Szczepańska Team
II m. Juvenia Wrocław
III m. UKS Galeon Gdynia
IV m. Zatoka Braniewo
V m. UKS Gimnazjon Suchy Las
VI m. Czarni Bytom
VII m. AKS Strzegom.