Opublikowano: śr, Maj 27th, 2015

XXVI Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych w Karate Tradycyjnym.

Hala Mistrzów we Włocławku gościła w miniony weekend (23-24 maja) zawodników karate tradycyjnego z całej Polski, którzy walczyli o medale podczas XXVI Mistrzostw Polski w Karate Tradycyjnym. Mistrzostwa zostały rozegrane w kategoriach wiekowych: senior, młodzieżowiec, junior i junior młodszy. Zawody Honorowym Patronatem objął Prezydent Miasta Włocławek.

„35-lecie karate we Włocławku, największa impreza karate tradycyjnego w Polsce właśnie we Włocławku i brązowy medal Eryka Kota. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację zawodów oraz gratuluję zawodnikom Włocławskiego Klubu Karate Tradycyjnego Oliwii Kozłowskiej, Mariuszowi Wolskiemu, Tomaszowi Mojzykowi i Adamowi Stolarskiemu dobrych startów – powiedział Janusz Ziółkowski – trener Włocławskiego KKT i główny organizator XXVI Mistrzostw Polski”

Spośród zawodników startujących w mistrzostwach Polski wyłoniona zostanie reprezentacja Polski na XXXII Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym, które odbędą się w terminie 16-18 października br. w Wilnie (Litwa).

Włocławscy karatecy zdobyli łącznie 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale oraz jedno czwarte – finałowe miejsce.

Złote medale zdobyli:

Radosław Dykczyński – w konkurencji kata indywidualne w grupie młodzieżowców – aktualny Mistrz Świata – reprezentujący Instytut Karate Tradycyjnego Włocławek
i
Dariusz Dziwulski – w konkurencji kata indywidualne w grupie juniorów młodszych – aktualny brązowy medalista Mistrzostw Świata – reprezentujący Akademię Zdrowia i Karate Tradycyjnego Włocławek

Srebrny medal zdobył również Dariusz Dziwulski – w konkurencji fuku-go w grupie juniorów młodszych – dla Akademii Zdrowia i Karate Tradycyjnego Włocławek

„Darek, kolejny raz potwierdził, że czarny pas uzyskany w wieku 14 lat na egzaminie przed międzynarodową komisją, medale zdobywane każdego roku na najważniejszych zawodach (Puchary Polski Dzieci i Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych), powołania do kadry Polski i medal na Mistrzostwach Świata w Szwajcarii w 2014 to nie przypadki. Tak wysokie umiejętności to efekt zaangażowania w treningi w dwóch klubach (Instytut KT Włocławek i Akademia Zdrowia i KT Włocławek), udział w zgrupowaniach kadry Polski oraz ogromna praca jaką wykonuje ćwicząc indywidualnie. To wzór dla każdego zawodnika w klubie – powiedział Jarosław Bicz – instruktor Akademii Zdrowia i Karate Tradycyjnego Włocławek. Gratulacje należą się również pozostałym reprezentantom naszego klubu. Martyna Ostrowska, Ewelina Kwiatkowska i Natalia Bulińska oraz Piotr Smoliński, Maciej Gołaszewski, Igor Lewandowski, Michał Raszka i Juliusz Grzelak odpadali jednak w pojedynkach eliminacyjnych, trafiając niejednokrotnie na znanych i utytułowanych karateków.

Brązowe medale zdobyli:
Eryk Kot – w konkurencji kata indywidualne w grupie juniorów młodszych – zawodnik Włocławskiego Klubu Karate Tradycyjnego
oraz
Jakub Banaszewski, Radosław Dykczyński, Mikołaj Kołucki i Łukasz Rosiak – w najbardziej widowiskowej konkurencji drużynowej – kumite seniorów – dla Instytutu Karate Tradycyjnego Włocławek

Czwarte miejsce w en-bu kobieta/mężczyzna zajęła para z Instytutu Karate Tradycyjnego Włocławek Barbara Gołębiewska i Piotr Dzierżanowski.

„Jestem bardzo zadowolony z postępów moich zawodników, w kumite drużynowym seniorów już na samym początku konkurencji z powodu kontuzji wyeliminowany został Mikołaj Kołucki.

W 1/8 finału „doktor stop” wyeliminował Radka Dykczyńskiego, który chwilę wcześniej został Mistrzem Polski w kata. Od tego momentu zamiast czterech mogło walczyć tylko dwóch zawodników. Rywalizację z ekipą z Pruszkowa i Lublina (w ćwierćfinale) rozpoczynaliśmy ze stratą punktową. Zastanawialiśmy się, czy w ogóle podjąć taką nierówną walkę, ale opłaciło się. Fantastycznie punktowali Kuba Banaszewski i Łukasz Rosiak, kończąc swoje walki przed czasem i udało się, awansowaliśmy do strefy medalowej. Dopiero jedna z najmocniejszych ekip – z Aleksandrowa Łódzkiego z Damianem Stasiakiem, Kasprem Kaweckim i Adrianem Zwierzchowskim w półfinale mistrzostw zatrzymała naszych reprezentantów, ale nawet w tak trudnej sytuacji personalnej, Włocławek ma trzecią drużyną w kraju – będzie co opowiadać! 

Z dobrej strony pokazała się para en-bu. Bardzo cieszy postawa młodszych – Adriana Siecińskiego, Maćka Majewskiego, Przemka Majewskiego, Kaspra Piórkowskiego i Wiktora Koralewskiego, to bardzo perspektywiczni zawodnicy, ale na swoje sukcesy muszą jeszcze poczekać – podsumował Krzysztof Neugebauer – trener zawodników Instytutu Karate Tradycyjnego Włocławek”

Jarosław Bicz

MartinezFilm

Informacje

MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych

15 października 2019, Możliwość komentowania MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych została wyłączona

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką

11 października 2019, Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką została wyłączona

Dzieła godne wystawienia

11 października 2019, Możliwość komentowania Dzieła godne wystawienia została wyłączona

Spacer szlakiem włocławskich Żydów

11 października 2019, Możliwość komentowania Spacer szlakiem włocławskich Żydów została wyłączona

Papież-poeta na kujawskiej ziemi

10 października 2019, Możliwość komentowania Papież-poeta na kujawskiej ziemi została wyłączona

„Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”

10 października 2019, Możliwość komentowania „Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” została wyłączona

Archiwa