NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wystawa plakatów i kalendarzy projektowanych przez Janusza Nowierskiego

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza  5 kwietnia o godz. 17.00 (Sala Kameralna) na wystawę plakatów i kalendarzy projektowanych przez Janusz Nowierskiego.

Jest on absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Uprawia działalność twórczą z zakresu grafiki, malarstwa i rysunku.
Jego działalność w zakresie grafiki użytkowej to zaprojektowanie kilkuset znaków firmowych i okolicznościowych, herbów, plakatów, katalogów, książek, folderów i innych druków ulotnych.

W swoim ponad trzydziestopięcioletnim dorobku artystycznym brał udział w wielu wystawach i konkursach ogólnopolskich i regionalnych zarówno z zakresu grafiki jak i malarstwa,  zdobywając wiele nagród i wyróżnień.
Na wystawie w Bibliotece prezentowane będą plakaty powstałe w latach 1975-2010, wiele z nich przygotowane było dla Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. By pokazać warsztat projektanta, na wystawie znajdą się też oryginały plakatów na których podstawie były później drukowane.

Źródło: MBP Włocławek