NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wypadek drogowy z udziałem karetki pogotowia

Włocławscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie wypadku drogowego z udziałem karetki pogotowia. Dwóch ratowników trafiło do szpitala. Ambulans nie przewoził pacjentów i jechał bez sygnałów uprzywilejowania.

Wczoraj (03.08.2022) przed godziną 13 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulicy Słonecznej i Wspólnej z udziałem auta osobowego i karetki pogotowia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni kierowca osobowego peugeota jadąc ulicą Wspólną w kierunku ulicy Lotniczej na skrzyżowaniu z ulicą Słoneczną nie zastosował się do znaku „STOP” i doprowadził do zderzenia z karetką pogotowia. Ambulans jechał bez włączonych sygnałów uprzywilejowania w kierunku ulicy Wiejskiej. W wyniku uderzenia karetka zjechała na pas zieleni, a później uderzyła w bramę posesji. Dwóch ratowników z karetki trafiło na badania do szpitala. Okazało się, że jeden z nich w wieku 31-lat odniósł obrażenia powyżej dni 7.

Policjanci sprawdzili trzeźwość obu kierowców. Zarówno kierowca peugeota jak i ambulansu byli trzeźwi. W sprawie wypadku drogowego policjanci z Włocławka prowadzą postępowanie, które wyjaśni dokładne przyczyny zdarzenia. 19-letniemu kierowcy mundurowi zatrzymali do postępowania prawo jazdy.

KMP Włocławek