NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wybierz imię dla sokoła i wygraj nagrodę

Zdjęcie nadesłane

Na terenie ANWILU już od 1999 r. mieści się gniazdo sokoła wędrownego i jest to jedno z najstarszych stanowisk lęgowych tego gatunku w Polsce. Przez ponad 20 lata wykluły się tu aż 43 młode osobniki, z czego jeden przyszedł na świat wiosną tego roku. Od dziś wybieramy dla niego imię! Sokół przyszedł na świat ok. 10 kwietnia, wtedy zaobserwowaliśmy pierwsze karmienia. Mniej więcej dwa tygodnie później pisklę zostało skontrolowane i zaobrączkowane przez ornitologów. Młody osobnik dostał dwie obrączki – ornitologiczną i obserwacyjną, dzięki
którym można śledzić jego dalsze losy, po opuszczeniu rodzinnego gniazda. W ten sam sposób oznaczone są także inne sokoły, które w poprzednich latach przyszły na świat na terenie zakładu produkcyjnego. Dziś wiemy, że gniazdują m.in. w Inowrocławiu, Konstancinie, Kruszwicy, Toruniu i Lublinie. Chemiczna spółka z Włocławka współpracuje ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół”, czego dowodem jest zaangażowanie w program restytucji sokoła wędrownego. Celem projektu jest rozwój populacji tego gatunku, który jest jednym z najrzadziej występujących ptaków w kraju. Program zatwierdzony został przez Ministerstwo Środowiska.

Wybierz imię dla młodego sokoła

ANWIL S.A. zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na imię dla naszego pisklaka. Aby wziąć w nim udział wystarczy wejść na stronę https://sokoly.anwil.pl, odpowiedzieć na proste pytanie konkursowe i podać swoją propozycję imienia. Na zwycięzcę czeka wyjątkowa nagroda – wysokiej klasy lornetka przeznaczona dla entuzjastów przyrody (NIKON Monarch 5 12×42). Na zgłoszenia czekamy do 17 sierpnia. Wyniki konkursu będą ogłoszone najpóźniej do 24 sierpnia.Więcej szczegółów znajduje się w regulaminie dostępnym na stronie konkursu.

ANWIL S.A. firmą przyjazną środowisku

Podejmowane przez nas działania na rzecz środowiska naturalnego wynikają z przekonania, że jesteśmy odpowiedzialni za otaczający świat. Dlatego zrównoważony rozwój to jeden z naszych priorytetów. Od blisko dwóch dekad włocławska spółka z Grupy ORLEN uczestniczy
wraz z innymi wiodącymi, światowymi firmami chemicznymi w międzynarodowym Programie „Odpowiedzialność i Troska”. Koncentruje się on na poszukiwaniu rozwiązań modernizacyjnych służących oszczędności energii, zmniejszeniu produkcji odpadów, ścieków i redukcji emisji zanieczyszczeń.

ANWIL S.A.