NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Włocławskie służby skontrolowały obozowisko harcerskie

Policjanci wspólnie z innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przeprowadzili kontrolę obozowiska harcerskiego, które odbywa się nad jeziorem wikaryjskim w gminie Włocławek. Od poniedziałku (03.07.2023) wypoczywają tam harcerze z ZHR Okręg Małopolski.

Wspólna kontrola obozowiska harcerskiego ma na celu zapobiegnięcie sytuacjom niebezpiecznym, jakie mogą wystąpić podczas pobytu dzieci i młodzieży na wypoczynku. Służby sprawdziły drożność dróg dojazdowych i ewakuacyjnych oraz zabezpieczenie miejsc noclegowych i kąpieliska.

Spotkanie było też dobrą okazją do udzielenia cennych wskazówek na temat bezpieczeństwa i przekazania kadrze obozowiska telefonów kontaktowych do służb ratowniczych, w tym do dzielnicowego z gminy Włocławek. Taki kontakt pozwoli w sytuacji nagłego załamania się pogody na szybką reakcję służb i ewentualną ewakuację dzieci i młodzieży w bezpieczne miejsce.

Policyjni profilaktycy i wodniacy już zapowiedzieli swoją kolejną wizytę na obozowisku w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, gdzie przeprowadzą działania profilaktyczne związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad akwenami.

KMP Włocławek