NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„Włocławski fajans – Art&design 2021-2022”

Wystawa jest prezentacją prac powstałych we współpracy artysty Mariusza Konczalskiego i Fabryki Fajansu we Włocławku.

Ekspozycja przedstawia efekty artystyczne oraz designerskie powstałe na naczyniach, przedmiotach i gadżetach fajansowych w ciągu ostatniego roku. Najczęściej są tu pokazane prace unikatowe, stworzone w jednym egzemplarzu. Artysta w części swoich realizacji przenosi własny wielobarwny, bajkowy, ilustratorski świat na formy z fajansu. Często z premedytacją, ale subtelnie nawiązuje do tzw. „pikasiaków” w hołdzie uznanym twórcom włocławskiej szkoły fajansu z lat 50-70. XX wieku. Na wystawie prezentowanych jest kilkadziesiąt fajansowych przedmiotów, zrealizowanych na zaproszenie nowego właściciela Fabryki Fajansu – Tyberiusza Rajsa. Większość prac nie była nigdzie prezentowana.

Mariusz Konczalski, rocznik 1961, studiował malarstwo i wychowanie plastyczne na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom obronił w 1984 roku w pracowni prof. S. Borysowskiego. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i ilustracją książkową dla dzieci. Mieszka, pracuje i tworzy we Włocławku.

Wernisaż 15.07.2022r. godz. 18.00. Wstęp wolny.
Godziny zwiedzania: wtorek – piątek, godz. 11.00 – 16.00, sobota, godz. 14.00 – 18.00 (ostatnie wejście pół godziny przed zamknięciem)
Miejsce: Centrum Kultury „Browar B.”, Galeria Sztuki „Suszarnia”, ul. Łęgska 28 (wejście od ul. Bechiego)

„Włocławski fajans – Art&design 2021-2022” – wystawa twórczości Mariusza Konczalskiego

Centrum Kultury „Browar B.”