NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Włocławscy policjanci dbali o bezpieczeństwo w pierwszym dniu szkoły

Dziś (1.09.2022) rozpoczął się rok szkolny 2022/23. Tego dnia można było spotkać mundurowych w pobliżu szkół, gdzie ułatwiali uczniom dotarcie na rozpoczęcie nauki. Przez cały rok szkolny policjanci i strażnicy miejscy sprawować będą opiekę nad uczniami w drodze do i ze szkoły w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

 

Wakacje już minęły. Dziś uczniowie po raz pierwszy po letniej przerwie przyszli do szkół, aby powitać nowy rok szkolny.

Jak co roku, w związku z rozpoczęciem nauki szkolnej, policjanci podejmują działania prewencyjne, by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży w drodze do szkoły.

Przez ostatnie tygodnie policjanci ruchu drogowego sprawdzali stan oznakowania ulic i dróg wiodących do szkół. Dziś (1.09.22) natomiast rozpoczyna się kolejny etap działań prewencyjnych. Polegać one będą na patrolowaniu ulic wiodących do placówek oświatowych, szczególnie w godzinach, w których dzieciaki docierać będą na zajęcia lub wracać po ich zakończeniu do domu.
Mundurowi zwracać będą uwagę nie tylko na prawidłowość poruszania się pieszych po drogach, ale również na wszelkiego typu naruszenia zasad ruchu drogowego przez kierowców.

Wszystko po to, aby droga do szkoły była bezpieczna.

KMP Włocławek