NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wiadomości z magistratu 28.05.2019

Włocławek, dn. 28 maja 2019 r.

 • Samorząd Włocławka wspiera projekty lokalne Podwórkowe kino plenerowe, projekt skierowany do seniorów, akcje związane z sadzeniem kwiatów i zagospodarowaniem terenów wokół SP 3, impreza z okazji Dnia Kobiet, a także budowa pierwszego miejskiego parkletu – te wszystkie przedsięwzięcia odbyły się dzięki mikrograntom udzielonym przez samorząd Włocławka. Potrzebujesz środków na zorganizowanie wydarzenia dla mieszkańców obszaru rewitalizacji lub zmianę najbliższego otoczenia w Śródmieściu? Już dziś złóż wniosek!

  Pomoc finansowa udzielana jest w ramach „Programu wsparcia projektów lokalnych”. To jeden z projektów Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018 – 2028. Jego celem jest zwiększenie aktywności, zaangażowania i integracji mieszkańców obszaru rewitalizacji w sprawy lokalne oraz ich udziału w różnych obszarach funkcjonowania miasta. Dzięki niemu umożliwiono wsparcie finansowe projektów lokalnych realizowanych przez mieszkańców.

  Wysokość mikrograntu może wynieść od 500 zł do 2500 zł. O wsparcie na organizację np. akcji sąsiedzkiej, imprezy rekreacyjnej lub kulturalnej mogą ubiegać się m.in. nieformalne grupy mieszkańców, grupy obywatelskie, organizacje pozarządowe oraz instytucje.

  Wyboru projektów, które uzyskają dofinansowanie, dokona Komisja Konkursowa, której przewodniczy Pełnomocnik Prezydenta ds. Rewitalizacji Miasta Włocławek.

 • Dziś prezentacja pierwszego parkletu Dziś, tj. 28 maja 2019 roku o godz. 14.00 zostanie zaprezentowany pierwszy, miejski parklet, który będzie ustawiony przy ul. Kościuszki nieopodal placu Wolności.

  Zapraszamy serdecznie przedstawicieli redakcji.

 • Samochodówka będzie miała nowe auta Dziś, tj. 28 maja 2019 r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki we Włocławku odbędzie się uroczyste przekazanie dwóch samochodów szkoleniowych.

  Auta zasilą dotychczasową bazę dydaktyczną do nauki jazdy, w której znajdują się już samochody marki: Toyota Yaris, Kia Picanto i Citroen C3.

  Nowo pozyskany sprzęt przyczyni się do uatrakcyjnienia nauki na kierunkach motoryzacyjnych, zwłaszcza w dwóch nowych zawodach: kierowca mechanik i technik transportu drogowego.

 • W bibliotece otwarcie pracowni digitalizacji Dziś, tj. 28 maja 2019 roku o godz. 11.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Warszawskiej 11/13 nastąpi otwarcie pracowni digitalizacji.

  Pracownia digitalizacji powstała w ramach projektu „Kultura w zasięgu 2.0.”.

 • Dziś w ratuszu małżeńskie jubileusze Dziś, tj. 28 maja 2019 roku o godz. 15.00 w sali nr 4 włocławskiego ratusza przy Zielonym Rynku 11/13 odbędą się małżeńskie jubileusze.

  Jubileusz 60-lecia małżeństwa obchodzić będą Państwo Urszula i Mieczysław Paczuscy, 55 -lecia Państwo Mirosława i Henryk Biernaccy.

  Natomiast jubileusz 50-lecia zawarcia małżeństwa świętować będą Państwo: Irena i Stanisław Sadowscy, Hanna i Stanisław Wawrzonkoscy, Anna i Zdzisław Winieccy,  Elżbieta i Tadeusz  Godlewscy, Wanda i Kazimierz Drąg, Krystyna i Stanisław Dżugaj,  Lidia i Jerzy Czerenkiewicz, Jadwiga i Wiesław Jankowscy, Krystyna i Bogusław Majtka, Teresa i Zenon Jóźkiewicz.

 • Dla miłośników sportu i książek. Spotkanie z Włodzimierzem Lubańskim Dziś, tj. 28 maja 2019 roku o godz. 17.00 w Filii nr 11 biblioteki przy ul. Łęgskiej 28 rozpocznie się spotkanie z Włodzimierzem Lubańskim, jednym z najwybitniejszych polskich piłkarzy.

  Warto przypomnieć: Włodzimierz Lubański czterokrotnie z rzędu był królem strzelców ekstraklasy (1966-1969), dwukrotnie zdobywał tytuł „Piłkarza Roku” w plebiscycie katowickiego „Sportu”(1967, 1970), a także w 1972 roku w tym samym plebiscycie zdobył „Złotego Buta”. W barwach biało-czerwonych rozegrał 75 oficjalnych meczów, w których zdobył 48 bramek.

  Wstęp na spotkanie jest wolny.

  Informacja o wydarzeniu: http://biblioteka.wloclawek.pl/spotkanie-z-wlodzimierzem-lubanskim/

 • Bez prądu Energa informuje o przerwach w dostawie prądu: dnia 28.05.2019 w godz. 10.30 do 13.30 stacja Paprocia obwód 900 we Włocławku ul. Lipowa 29.
 • Przypominamy przedsiębiorcom Urząd Miasta Włocławek – Wydział Rozwoju Miasta – Referat Ewidencji Gospodarczej przypomina przedsiębiorcom, posiadającym ważne zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, że z dniem 31 maja 2019 roku upływa termin wpłaty II raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

  Niedokonanie opłaty w terminie spowoduje wygaśnięcie posiadanego zezwolenia z upływem 30 dni od dnia upływu terminu dopełnienia obowiązku dokonania opłaty, jeśli przedsiębiorca w terminie 30 dni od dnia upływu terminu dokonania opłaty nie wniesie raty opłaty, powiększonej o 30% tej opłaty.

  Przedmiotowe sprawy załatwia oraz wszelkich informacji udziela Wydział Rozwoju Miasta – Referat Ewidencji Gospodarczej, Zielony Rynek 11/13, pokój 1, tel. 54 414-42-10.

  Opłaty można dokonać w kasach Urzędu lub na rachunek: Urząd Miasta Włocławek Nr 52 1020 5170 0000 1102 0009 0084 PK BP S.A O/Centrum Włocławek.