Opublikowano: śr, Wrz 18th, 2019

Wiadomości z magistratu 18.09.2019

Włocławek, dn. 18 września 2019 r.

 • Markowy Lokal Śródmieścia. Briefing prasowy w ratuszu Zapraszamy przedstawicieli redakcji na briefing prasowy, który odbędzie się 18 września 2019 roku o godz. 10.00 przed salą 302 w Urzędzie Miasta przy Zielonym Rynku 11/13.

  Tematem briefingu będzie konkurs na Markowy Lokal Śródmieścia.

 • Ruszyło głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego 17 września 2019 roku rozpoczęło się głosowanie na projekty w ramach Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie potrwa do 1 października 2019, a ogłoszenie wyników głosowania nastąpi najpóźniej do dnia 22 października 2019 roku.

  Wykaz projektów ostatecznie poddanych pod głosowanie jest dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej UM Włocławek: http://www.bip.um.wlocl.pl/projekty-zaopiniowane-pozytywnie-budzet-obywatelski-na-rok-2020/ , na stronie www.wloclawek.pl: http://www.wloclawek.pl/pl/artykuly/270/lista-projektow , na stronie dedykowanej WBO https://bo.wloclawek.eu/budzet-obywatelski-2020/projekty  oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miasta Włocławek.

  Głosować można tradycyjnie i elektronicznie.

  Urny, do których można wrzucać wypełnione formularze głosowania, są dostępne w budynku Urzędu Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13, w siedzibie Włocławskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a i jednostce Straży Miejskiej przy ul. Bojańczyka 11/13.

  System do e-głosowania jest dostępny w serwisie: https://bo.wloclawek.eu/  Głosować mogą wyłącznie mieszkańcy Włocławka. Osoba głosująca dysponuje jednym głosem, który może oddać na wybrany projekt.

  Wszystkie materiały, w tym szczegółowe informacje i karty do głosowania w ramach Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 są dostępne na: https://bo.wloclawek.eu/budzet-obywatelski-2020/do-pobrania-2020

 • Trzeci przetarg na budowę przejścia podziemnego Urząd Miasta ogłosił trzeci przetarg na budowę przejścia podziemnego dla pieszych pod torami kolejowymi w rejonie ul. Radosnej. Poprzednie dwa postępowania zostały unieważnione, ponieważ zaproponowane ceny przewyższały kwotę środków zarezerwowanych na ten cel.

  Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane, polegające na budowie przejścia podziemnego jako żelbetowej, monolitycznej konstrukcji ramowej o przekroju zamkniętym prostokątnym, wraz z budową chodników i ciągów pieszo – rowerowych, stanowiących dojście i dojazd do tego obiektu.

  Data otwarcia ofert w tym przetargu to 27.09.2019. Zgodnie z wytycznymi specyfikacji przetargowej, zadanie ma zostać zrealizowane do 30 sierpnia 2022 roku.

 • Otwarcie WŁOParkingu 18 września o godz. 11.00 nastąpi otwarcie WŁOParkingu – przestrzeni przed wejściem do centrum handlowego. Po zlikwidowaniu jednego miejsca parkingowego dla aut – powstało miejsce na ławkę z palet, 3 stojaki rowerowe oraz drzewo.

  Mini skwer służyć będzie odtąd kilkunastu osobom, nie jednemu samochodowi.

 • Seniorzy stworzą ogrody Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej organizuje kolejne warsztaty praktyczne realizowane w ramach projektu „Kieszonkowe ogrody dziełem seniora”.

  19 września 2019r. o godzinie 14.00 warsztaty rozpoczną się w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Nowomiejskiej 19. Uczestnicy posadzą rośliny cebulowe, wrzosy, budleje, jeżówki i uporządkują ogród przed zimą.

  21 września 2019r. o godzinie 10.00 warsztaty odbędą się w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Dobrzyńskiej 102. W ogrodzie zagoszczą rośliny cebulowe, wrzosy, budleje, jeżówki, trawy, piwonie i jaśminy. Także tutaj ogród zostanie uporządkowany przed zimą.

  Więcej bieżących informacji jest opublikowanych na: https://www.wcee.org.pl/

 • Akcja BohaterON już dziś w Browarze B. To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.

  Akcja pisania kartek odbędzie się 18.09.2019 w godzinach 10:00 – 17:00 w Centrum Kultury „Browar B.”. Można również przynieść własną kartkę.

  Tegoroczna edycja, współorganizowana z Fundacją Ari Ari, ma na celu przedstawienie życia codziennego podczas wojny. Gościem specjalnym będzie Krystyna Majczyńska – uczestniczka Powstawania Warszawskiego, która opowie o swoich doświadczeniach związanych z Powstaniem, życiem i walce w czasach okupacji. Na to szczególne spotkanie organizatorzy zapraszają o godz. 10:00 i 12:00. W przestrzeni Centrum Kultury Browar B. będzie można również odwiedzić wojenne kino, fryzjera, zajrzeć do kawiarni na Warszawskiej Ulicy czy posłuchać ulicznych grajków z Kapeli z Szaconkiem.

  Pełna informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/bohateron/

 • W piątek odbędzie się akcja sprzątania lasów. Zgłoszenia jeszcze tylko dziś i jutro W piątek 20 września 2019 roku, kiedy na całym globie będzie rozpoczynało się „Sprzątanie Świata”, w ramach zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę akcji #sprzątaMY w każdym z 430 nadleśnictw w kraju na chętnych do pomocy będą czekały worki na śmieci, rękawice oraz opiekunowie.

  Na stronie www.lasy.gov.pl, dzięki specjalnej zakładce #sprzątaMY i przygotowanej w niej aplikacji mapowej każdy łatwo odnajdzie najbliższe mu biuro nadleśnictwa.

  Wszystkich chętnych do udziału w akcji #sprzątaMY zaprasza Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Nadleśnictwie Włocławek ul. Ziębia 13. Zbiórka 20 września o godzinie 11:30, zakończenie akcji o 13:30. Po wspólnym sprzątaniu przewidywane jest ognisko.

  W związku z ograniczoną ilością miejsc wynoszącą 100 osób  chęci udziału w akcji trzeba zgłaszać do dnia 19.09 2019r. na adres mailowy: magdalena.kokosza@torun.lasy.gov.pl

  Pełna informacja na ten temat jest opublikowana: https://cop.wloclawek.pl/2019/09/zapraszamy-do-wziecia-udzialu-z-akcji-pn-sprzatamy-las-z-prezydentem/

 • Dyżury w „Śródmieście Cafe” 18 września br. w kawiarni obywatelskiej “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 odbędzie się dyżur rekrutacyjny “Szlachetnej Paczki”. Początek o godz. 13:00.

  Natomiast o godz. 14.00 rozpocznie się dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej nr 3 “Wschód”.

 • Noc Księgarń we Włocławku 20 września 2019 roku po zmierzchu rozpocznie się pierwsza Noc Księgarń. Do ponad 100 lokalizacji w całej Polsce dołączają także Zaczytana Kura i Księgarnia Gdańscy z Włocławka.

  Przy alei Chopina działa księgarnia dla młodszych czytelników – Zaczytana Kura. W niej podczas Nocy Księgarń królować będą, ukochani przez młodszych czytelników, Lasse i Maja. Poza głośnym czytaniem fragmentów najnowszej części ich przygód pt. “Tajemnica srebra” na gości czekają też zabawy detektywistyczne.

  Druga księgarnia to Księgarnia Gdańscy przy ul. Promiennej. Tam z kolei odbędą się warsztaty dla dzieci pt. “Co sowy robią w nocy?”, później rozpocznie się panel literacki z udziałem lokalnych pisarek: Anny Szczęsnej, Małgorzaty Kochanowicz, Katarzyny Sarnowskiej i Tiny Berk. Gratką dla kinomanów będzie pokaz brytyjskiego filmu “Księgarnia z marzeniami”. Na koniec długiego wieczoru zaplanowany jest koncert akordeonisty Piotra Giersa, który zagra w pięknej scenerii półek wypełnionych książkami.

  Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Nocy Księgarń jest bezpłatny. Pełny program na stronie www.nocksiegarn.pl

MartinezFilm

Informacje

MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych

15 października 2019, Możliwość komentowania MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych została wyłączona

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką

11 października 2019, Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką została wyłączona

Dzieła godne wystawienia

11 października 2019, Możliwość komentowania Dzieła godne wystawienia została wyłączona

Spacer szlakiem włocławskich Żydów

11 października 2019, Możliwość komentowania Spacer szlakiem włocławskich Żydów została wyłączona

Papież-poeta na kujawskiej ziemi

10 października 2019, Możliwość komentowania Papież-poeta na kujawskiej ziemi została wyłączona

„Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”

10 października 2019, Możliwość komentowania „Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” została wyłączona

Archiwa