Opublikowano: czw, Wrz 19th, 2019

Wiadomości z magistratu 19.09.2019

Włocławek, dn. 19 września 2019 r.

 • Włocławek otrzyma fundusze na strategię elektromobilności Gmina Miasto Włocławek uzyska dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego GEPARD II – transport niskoemisyjny z przeznaczeniem na wykonanie Strategii rozwoju elektromobilności dla miasta Włocławek do roku 2035.

  Strategia rozwoju elektromobilności to narzędzie wspierające działania jednostek samorządu terytorialnego dotyczące realizacji swojej polityki elektromobilności. Dokument ten umożliwia szerokie spojrzenie na kwestie elektromobilności poprzez pryzmat ekorozwoju, ekonomii i ekologii.

  Strategia pozwoli na  planowanie i ocenę działań w istotnych obszarach odpowiedzialności gminy w zakresie elektromobilności. Strategia pozwoli też przygotować się do zarządzania i finansowania inwestycji w zakresie modernizacji i rozwoju w obszarze zrównoważonego transportu, energetyki, a także ochrony środowiska.

  Wychodząc od diagnozy stanu jakości powietrza i jego monitoringu, stanu obecnego systemu komunikacyjnego oraz systemu zarządzania, wypracować można priorytetowe kierunki i plan wdrożenia elektromobilności.

 • Rusza WŁALK Maraton – pierwsze takie wydarzenie we Włocławku Inicjatywa polega na zebraniu przez mieszkańców pieczątek w trzech lokalizacjach rozrzuconych po całym mieście. Ważne, aby miejsca te odwiedzić pieszo, na rowerze lub korzystając z komunikacji miejskiej. Dla osób, które zbiorą wszystkie pieczątki, Urząd Miasta przygotował drobne upominki – które odebrać będzie można w niedzielę, podczas koncertu „Pianino na ulicy”, który odbędzie się na częściowo zamkniętej ulicy Piwnej od godziny 16:00.

  Zbieranie pieczątek będzie możliwe od 19 września 2019 roku. Karty uczestnictwa we WŁALK Maratonie można odbierać w Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej.

  A zagadkowe lokalizacje? W odszukaniu ich pomoże poniższa rymowanka:

  „Znajdź miejsce, gdzie obraz Guercina ścianę zdobi. Na dawnym trakcie do Brześcia Kujawskiego stoi. Potem odwiedź starą fabrykę papieru. Dzisiaj sklep – gdy remont robisz, przyjacielu. W międzyczasie nie zapomnij o nowej manufakturze, w której, obok ronda, powstają fajansowe róże”.

  Pieczątki można zbierać do soboty 21 września 2019 roku.

 • Rowerowa Masa Krytyczna w niedzielę przejedzie przez miasto Marek Wojtkowski Prezydent Włocławka zaprasza na Rowerową Masę Krytyczną. Przejazd organizowany jest w ramach obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu. Akcja ma na celu zachęcenie do zmiany nawyków i zwrócenie uwagi na sposób poruszania się po mieście. Jeździsz samochodem? 22 września to doskonały dzień aby przejść się pieszo, przejechać komunikacją miejską bądź wsiąść na rower.

  Masa Krytyczna ruszy 22 września 2019 roku o godz. 10:00 ze stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy al. Chopina.

  Trasa przejazdu będzie miała prawie 20 kilometrów. Uczestnicy odwiedzą m.in. Przystań Wodną im. Jerzego Bojańczyka, Park na Słodowie, Stadion Przylesie, Przystań na Zalewie Włocławskim gdzie przewidziane jest zakończenie z wspólnym grillowaniem.

  Aby wziąć udział w Masie Krytycznej należy zapisać się w Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 11/13. Opłata wynosi 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy). Wpisowe obejmuję pamiątkowy znaczek, poczęstunek, wodę i ubezpieczenie. Zapisy przyjmowane są do piątku 20 września 2019.

  W ramach akcji zachęcamy do korzystania z Włocławskiego Roweru Miejskiego oraz włączenia się w akcję o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

  Tego dnia wybierzmy razem rower!

 • Seniorzy stworzą ogrody. Dziś odbędą się warsztaty Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej organizuje kolejne warsztaty praktyczne realizowane w ramach projektu „Kieszonkowe ogrody dziełem seniora”.

  19 września 2019r. o godzinie 14.00 warsztaty rozpoczną się w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Nowomiejskiej 19. Uczestnicy posadzą rośliny cebulowe, wrzosy, budleje, jeżówki i uporządkują ogród przed zimą.

  21 września 2019r. o godzinie 10.00 warsztaty odbędą się w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Dobrzyńskiej 102. W ogrodzie zagoszczą rośliny cebulowe, wrzosy, budleje, jeżówki, trawy, piwonie i jaśminy. Także tutaj ogród zostanie uporządkowany przed zimą.

  Więcej bieżących informacji jest opublikowanych na: https://www.wcee.org.pl/

 • Spotkanie szkoleniowo – informacyjne w MOPR W dniu 19.09.2019r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej (pok. nr. 108, I piętro) Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ul. Ogniowej 8/10 odbędzie się spotkanie szkoleniowo – informacyjne z przedstawicielami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddziału Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu.

  Adresatami spotkania są pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne oraz osoby niepełnosprawne planujące lub prowadzące działalność gospodarczą.

  Pełna informacja na ten temat: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=2417

 • Warto korzystać z darmowych porad prawnych Prezydent Miasta Włocławek zaprasza mieszkańców do korzystania z nieodpłatnych porad prawnych. Realizowany od czterech lat ogólnopolski program porad skierowany jest do wszystkich, których nie stać na prawne konsultacje płatne. Na nieodpłatne spotkania i porady, udzielane przez adwokatów i radców prawnych zapraszamy na:
  – ul. Żabią 12A, w godz. 8.30-12.30,
  – ul. Długą 28, w godz. 13.00-17.00,
  – ul. Żytnią 58, w godz. 14.00-18.00,
  – ul. Mechaników 1, w godz. 15.00-19.00.

  Przed spotkaniem prosimy o zapisanie się na konkretny dyżur prawniczy w Wydziale Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego Urzędu Miasta Włocławek pod numerem telefonu: 54 414-49-20, który czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 11.00.

 • W bibliotece… życie i twórczość Leonarda Cohena 19 września 2019 roku o godz. 17.00 w bibliotece przy ul. Warszawskiej 11/13 rozpocznie się spotkanie z Danielem Wyszogrodzkim – autorem tekstów piosenek i poetyckich przekładów książek Leonarda Cohena, ale również popularnej książki biograficznej, „Satysfakcja – The Rolling Stones” oraz entuzjastycznie przyjętej pierwszej monografii musicalu „Ale musicale!”.

  Warto dodać, że 21 września mija 85. rocznica urodzin Leonarda Cohena, mającego polskie korzenie kanadyjskiego barda, poety, pisarza i piosenkarza tworzącego w stylu folk rock.

 • Zajęcia plastyczne w “Śródmieście Cafe” 19 września 2019 roku w kawiarni obywatelskiej “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 odbędą się zajęcia plastyczne dla dzieci, zatytułowane: “Kredowa podróż dookoła świata”.

  Spotkanie rozpocznie się o godz. 15:00.

 • Spacer po Włocławku oczami podróżnego 21 września 2019 o godz. 16.00 sprzed siedziby PKP Banku Polskiego przy ul. Okrzei 65 będzie można wyruszyć w Spacer po Włocławku oczami podróżnego.

  Uczestników oprowadzi dr Tomasz Dziki szlakiem tablic upamiętniających zabytki Włocławka.

  Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/515885915622874

 • Jadłodzielnia zaprasza W dniu 22.09.2019r w godz. 15.00-18.00 w siedzibie Jadło&Dzielni-Włocławskiej przy ul. Cyganka 24 odbędzie się kolejna edycja Projektu Grantowego pt. “Śródmiejska Miseczka Zupy” dla Rodzinno-Sąsiedzkiej Grupy.

  Organizatorzy zapraszają dzieci z rejonu Śródmieścia /Rejon Rewitalizacji/ a także z terenu miasta Włocławek.

  Spotkanie będzie również okazją do świętowania Światowego Dnia Uśmiechu.

 • Trwają zapisy do sekcji w Browarze B. Wśród proponowanych zajęć każdy znajdzie coś dla siebie. Uczestnicy będą malować, rysować, lepić z gliny, tkać, konstruować, szydełkować, a raz w tygodniu konwersować po angielsku.

  W grafiku znalazły się również nowości. Pełna oferta zajęć na najbliższy sezon, który ruszy już niebawem w Centrum Kultury jest dostępna na stronie: https://ckbrowarb.pl/zapisy-do-sekcji-trwaja/

MartinezFilm

Informacje

MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych

15 października 2019, Możliwość komentowania MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych została wyłączona

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką

11 października 2019, Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką została wyłączona

Dzieła godne wystawienia

11 października 2019, Możliwość komentowania Dzieła godne wystawienia została wyłączona

Spacer szlakiem włocławskich Żydów

11 października 2019, Możliwość komentowania Spacer szlakiem włocławskich Żydów została wyłączona

Papież-poeta na kujawskiej ziemi

10 października 2019, Możliwość komentowania Papież-poeta na kujawskiej ziemi została wyłączona

„Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”

10 października 2019, Możliwość komentowania „Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” została wyłączona

Archiwa