NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wiadomości z magistratu 17.06.2011

Włocławek, dn. 17 czerwca 2011 r.

 • Dziś Prezydent Włocławka uhonoruje najlepszych absolwentów i laureatów olimpiad Dziś o godz. 12.00 w sali nr 4 Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13 prezydent Włocławka Andrzej Pałucki wręczy stypendia dla najlepszych absolwentów włocławskich szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2010/2011. Nagrody otrzymają również laureaci konkursów przedmiotowych oraz laureaci i finaliści olimpiad.  Łącznie zostanie uhonorowanych blisko 70 młodych ludzi oraz ich nauczyciele prowadzący.
 • Odbyły się badania kwalifikacyjne do tegorocznej edycji Regionalnego Programu Aktywności Fizycznej Seniorów W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, Włocławek uczestniczy w Regionalnym Programie Aktywności Fizycznej Seniorów, finansowanym przez Kujawsko – Pomorski Urząd Marszałkowski i Urząd Miasta Włocławka. Wczoraj odbyły się badania kwalifikacyjne osób, które zadeklarowały chęć udziału w programie. Przewidziano w nim udział 60 seniorów, czyli osób w wieku 50+. Włocławek jest jednym z 25 samorządów, które realizują program w roku bieżącym. Trenerzy, którzy będą pracować z uczestnikami programu, zostali przeszkoleni w Wojewódzkiej Przychodni Sportowo – Lekarskiej w Bydgoszczy.
 • 18 – 19 czerwca: Dobre, bo włocławskie czyli Dni Włocławka 2011 Polecamy Państwu Dni Włocławka muzyczne, plastyczne, sportowe, a nawet… kulinarne. W najbliższą sobotę i niedzielę, 18 – 19 czerwca, nasze miasto będzie świętować. Odbędzie się kilkadziesiąt imprez w różnych punktach miasta, a centrum Włocławka będzie tętniło kolorami, dźwiękami i zapachami regionalnych przysmaków. Będą koncerty gwiazd: Sidney Polak i Lady Pank oraz znakomite włocławskie zespoły wystąpią na bulwarach; na ulicy 3 Maja po raz kolejny zagości, bardzo lubiany przez mieszkańców, Włocławski Jarmark Rozmaitości „Ku Wiśle”; na Zielonym Rynku i placu Wolności odbędą się imprezy dla najmłodszych: „Talentowice” i „Włocławskie Święto Muzyki”. Na Starym Rynku będzie można obserwować zmagania uczestników turniejów siatkówki plażowej. Szczegółowe informacje o tych i wielu innych imprezach, odbywających się w ramach Dni Włocławka, dostępne są na: http://www.wloclawek.pl/aktualnosci/12973.html
 • Delegacje miast bliźniaczych na święcie Włocławka W Dniach Włocławka będą uczestniczyć delegacje z miast bliźniaczych. Zaproszenie na święto naszego miasta przyjęli przedstawiciele polonii oraz samorządu Bedford ( Wielka Brytania ) oraz goście z Mohylewa ( Białoruś ). Naszych wschodnich sąsiadów będą reprezentować m.in. przedstawiciele Domu Polskiego w Mohylewie oraz tamtejszej rady miasta.
 • Włocławianie rozwiążą „Przypadek Kazimierza Ł.”: harcerze zapraszają na grę miejską z wątkiem kryminalnym Częścią tegorocznych Dni Włocławka będą gry, zaproponowane przez hufiec ZHP. Mieszkańcy naszego miasta spróbują m.in. rozwiązać „Przypadek Kazimierza Ł.”. Organizatorzy zaznaczają, że jest to gra ze scenariuszem kryminalnym, opierająca się na postaci Kazimierza Łukaszewicza, malarza urodzonego we Włocławku, którego losy po 1794 roku nie są znane. Punktem wyjścia do gry będzie tajemnicze znalezisko na jednym z placów budowy. Śledztwo zaprowadzi uczestników do najciekawszych miejsc współczesnego miasta, zabierając ich w podróż historyczną – do Włocławka, którego już nie ma. Uczestnicy na własne oczy będą mieli okazję przekonać się jak miasto się zmieniło i jakie tajemnice kryją jego mury. W grze mogą brać udział zespoły składające się z 4 do 10 osób, w tym minimum jedna osoba pełnoletnia. Dla 3 najlepszych zespołów przewidziano nagrody, dla pozostałych pamiątkowe dyplomy oraz upominek okolicznościowy. Zapisy na grę są prowadzone mailowo: biuro@jakubsadowski.pl , telefonicznie: 602 40 29 91 lub w sobotę (18.06) na stanowisku ZHP na Zielonym Rynku („Talentowice”). Wpisowe od patrolu – 30 złotych.
 • Rowerowa inauguracja wakacji: Prezydent Andrzej Pałucki zaprasza na rajd Jeszcze przez niespełna 4 dni będą prowadzone zapisy na wakacyjny rajd rowerowy nad jezioro Choceńskie. Na wycieczkę zapraszają: Prezydent Włocławka Andrzej Pałucki i Wójt Gminy Choceń Roman Nowakowski. Rajd odbędzie się w przyszły piątek, 24 czerwca. Do 22 czerwca do godziny 13:00 w biurze Włocławskiej Informacji Turystycznej ( ul. Warszawska 11/13 ) będą prowadzone zapisy na imprezę. Przy zapisywaniu się należy podać imię i nazwisko oraz numer PESEL. Wpisowe wynosi 7 zł. Długość trasy: około 49 km. Podczas postoju nad jeziorem Choceńskim na cyklistów czekać będą liczne atrakcje z okazji otwarcia sezonu kąpielowego, m.in. turniej piłki plażowej, możliwość skorzystania ze sprzętu wodnego, liczne konkursy i smaczny poczęstunek. Wyjazd nastąpi o godz. 11:00 z boiska SP nr 19 w Michelinie. Kontakt telefoniczny do Włocławskiej Informacji Turystycznej: 54 411 27 57.
 • Program współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2012: do 7 lipca czekamy na propozycje i uwagi Wydział Promocji Zdrowia i Polityki Społecznej UM Włocławek informuje, że do 7 lipca br. czeka na pisemne propozycje pozafinansowych i finansowych form współpracy Gminy Miasto Włocławek z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art.3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Sugestie te będą przedmiotem prac przy konstruowaniu zapisów Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2012. W powiązaniu z propozycjami dotyczącymi pozafinansowych i finansowych form współpracy, można również składać inne uwagi do zapisów tego dokumentu; mogą to być m.in. przykłady priorytetowych zadań publicznych. Propozycje można przesyłać tradycyjną pocztą do Wydziału Promocji Zdrowia i Polityki Społecznej UM przy ul. Kościuszki 12 lub drogą elektroniczną na adres: mjarzembowska@um.wloclawek.pl.
 • Poniedziałkowe posiedzenia komisji W najbliższy poniedziałek, tj. 20 czerwca br. obradować będą komisje Rady Miasta Włocławka. O godz. 8.00 w sali 302 Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13 rozpocznie się posiedzenie Komisji Kultury i Sportu Rady Miasta. Natomiast o godz. 10.00 w Elektrowni Wodnej przy ul. Płockiej 171 odbędzie się wyjazdowe posiedzenie Komisji Porządku Prawnego i Publicznego. O godz. 14.00 w pokoju 22 a (pokój radnych) przy Zielonym Rynku 11/13 zbiorą się członkowie Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska. Porządek posiedzeń komisji dostępny jest na stronie internetowej www.wloclawek.pl w dziale: Rada Miasta.
 • Flagi na ulicach Przypominamy, że w związku z „Dniami Włocławka” obchodzonymi w dniach 18-19 czerwca br., w centrum miasta wywieszonych zostanie 400 flag miejskich. Oflagowane zostaną następujące ulice: Warszawska, pl. Wolności, Zielony Rynek, Bojańczyka, Brzeska, POW, 3 Maja, Kościuszki, Kilińskiego, Zduńska, Bulwary i al. Chopina. Przed Urzędem Miasta zawisną flagi państwowe: Wielkiej Brytanii i Białorusi.
 • W dzierżawę, bez przetargu Zarządzeniem Prezydenta Miasta Włocławka, przeznaczona została do wydzierżawiania do lat trzech, w drodze bezprzetargowej, nieruchomość stanowiąca własność Gminy Miasto Włocławek, położona we Włocławku przy ul. Barskiej. Na przedmiotowej działce zlokalizowany jest tymczasowy pawilon handlowy. Zgodnie ze „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Włocławka” działka znajduje się w obszarze mieszkalnictwa z dominującym budownictwem wielorodzinnym. Szczegółowe informacje o wyżej wymienionej nieruchomości dostępne są na stronie internetowej www.wloclawek.pl w Biuletynie Informacji Publicznej UM.
 • Biegiem po integrację: druga odsłona imprezy biegowej dla dzieci i młodzieży Jutro    ( sobota, 18 czerwca )  na boisku Zespołu Szkół Nr 3 przy ul. Nowomiejskiej 21 odbędzie się druga odsłona imprezy biegowej dla dzieci i młodzieży pełno – oraz niepełnosprawnej, pod nazwą: INTER SCHOOL RUN 2-WŁOCŁAWEK 2011. Organizatorami zmagań są: Włocławski Klub Biegacza „Maratończyk” i ZS Nr 3, przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta.
 • Spacerek po Włocławku Jutro ( sobota, 18 czerwca ) Włocławska Informacja Turystyczna zaprasza na I wakacyjny spacerek po mieście z przewodnikiem. Wszyscy chętni wyruszą w trasę Miejskim Szlakiem Obiektów Zabytkowych. Zbiórka na placu Wolności o godz. 10.00.
 • „Saniko”: przetarg Na stronie internetowej www.bip.saniko.pl w dziale: Przetargi, dostępne jest ogłoszenie o zamówieniu na „Dostawę odzieży i obuwia roboczego oraz środków ochrony indywidualnej dla pracowników PGK „Saniko” Sp. z o.o. we Włocławku”. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę m.in.: ubrań roboczych typ szewdzki, kurtek zimowych i deszczowych z kapturem, czapek letnich i zimowych, koszul flanelowych, kamizelek ostrzegawczych, rękawic, fartuchów, butów roboczych, okularów ochronnych. Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub oferty należy składać do 22 czerwca br. do godz. 10.00 w sekretariacie spółki przy ul. Komunalnej 4 we Włocławku. Szczegółowe informacje o ogłoszeniu oraz Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia dostępne są na wyżej wymienionej stronie internetowej.