NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wiadomości z magistratu 20.06.2011

Włocławek, dn. 20 czerwca 2011 r.

 • Popłyną w rejs z Prezydentem Włocławka Znane są nazwiska laureatów konkursu Prezydenta Miasta z okazji „Dnia Dziecka” na gadżet promujący miasto Włocławek. Jury wyłoniło 24 zwycięskie prace. Laureatami zostali: w kategorii szkół podstawowych – Szkoła  Podstawowa nr 23: Natalia  Mularska, Martyna Bełdycka, Oliwia Borkowska,  Michał Kowalec, Staś Pytel , Eliza Borowska, Nicol Pańczak;  Szkoła Podstawowa nr 10: Łukasz Nyklewicz; Szkoła Podstawowa nr 18: Julia Cyrankowska,  Julia Wasielewska, Hubert Kucha,  Adam Krzaczkowski, Wiktoria Antczak; Szkoła Podstawowa nr 14: Adrianna Waśkowska, Krzysztof Jerużalski, Bartosz Wojtasiak; Szkoła Podstawowa nr 19: Tymoteusz Uzarczyk;  Szkoła Podstawowa nr 5: Julia Witeńska.  W kategorii szkół gimnazjalnych nagrodzeni zostali: Gimnazjum nr 7: Michalina Kandyba ,  Monika Kossowska, Aleksandra Gorzycka , Igor  Wojtaszewski;  Gimnazjum nr 10: Hubert Tobolski;  Gimnazjum nr 4: Julia Wasielewska. Nagrodą w konkursie jest rejs statkiem po Wiśle z Prezydentem, który odbędzie się 28 czerwca br.
 • Przetarg na zagospodarowanie terenu przy Zespole Szkół Elektrycznych Prezydent Włocławka ogłosił przetarg na przebudowę i zagospodarowanie terenu Zespołu Szkół Elektrycznych. Zgodnie ze specyfikacją przetargową, przy szkole powstanie 10 miejsc postojowych oraz droga dojazdowa z placem manewrowym. Zostanie również przeprowadzona regulacja wysokościową istniejących urządzeń (studzienek rewizyjnych, kanalizacji, wpustów ulicznych) oraz wymiana fragmentu ogrodzenia, bramy i furtki przy głównym wjeździe, od strony ul. Toruńskiej. Na terenie szkoły zostaną posadzone nowe drzewa, a 9 obecnie istniejących zostanie wyciętych. Pojawi się za to 10 klonów czerwonolistnych odmiany „Sentry”. Otwarcie ofert nastąpi w lipcu, a zadanie ma być wykonane do końca października br.
 • Dziś ostatni dzień składania dokumentów do szkół ponadgimnazjalnych Dziś, tj. 20 czerwca do godziny 12.00 absolwenci gimnazjów mają ostatnią szansę, by w normalnym trybie złożyć dokumenty do wybranych szkół ponadgimnazjalnych. Pod adresem: https://nabor.progman.pl/infowloclawek/?service=page/eduHighInfo:InfoDates dostępny jest terminarz naboru: 29 czerwca zostaną podane do wiadomości nazwiska osób przyjętych w wyniku rekrutacji elektronicznej, 1 lipca nastąpi ogłoszenie wolnych miejsc w szkołach. Rekrutacja uzupełniająca będzie prowadzona także w sierpniu.
 • Wakacyjne przerwy w przedszkolach Z dniem 1 lipca rozpoczynają się wakacyjne przerwy w przedszkolach. W niektórych placówkach, z powodu remontu, przerwa potrwa do 31 sierpnia. Lipiec będzie miesiącem przerwy w przedszkolach nr: 3 ( przerwa w PP 3 będzie trwała do 31 sierpnia ), 6, 7 ( przerwa w PP 7 będzie trwała do 15 sierpnia ), 8 ( przerwa w PP 8 będzie trwała do 31 sierpnia ), 13, 14, 19, 26, 27 ( przerwa w PP 27 będzie trwała do 31 sierpnia ), 29, 32 i 35. Przedszkolami zastępczymi w lipcu będą: dla Przedszkola Publicznego nr 6 – PP 36, dla Przedszkola Publicznego nr 7 – PP 12, 17 i 29; dla Przedszkola Publicznego nr 8 – PP 4 i PP 29, dla Przedszkola Publicznego nr 13 – PP 36, dla Przedszkola Publicznego nr 14 – PP 16, dla Przedszkola Publicznego nr 19 – PP 25, dla Przedszkola Publicznego nr 26 – PP 22, dla Przedszkola Publicznego nr 27 – PP 30 i PP 32, dla Przedszkola Publicznego nr 29 – PP 17, dla Przedszkola Publicznego nr 32 – PP 30, dla Przedszkola Publicznego nr 35 – PP 9. Wykaz wakacyjnych przerw w przedszkolach jest również dostępny pod adresem: http://www.bip.oswiata.wloclawek.pl/?cid=2
 • Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza obchodzi jubileusz Dziś Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia. Rocznicowe uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 w siedzibie placówki przy ul. Żytniej 55.
 • Naprawy oraz uzupełnienia na wysypisku w Machnaczu: PGK ogłosiło przetarg w tej sprawie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Saniko” Sp. z o.o. we Włocławku ogłosiło przetarg nieograniczony na „Naprawę oraz uzupełnienie rowu opaskowego na składowisku odpadów komunalnych w RZUOK w Machnaczu”. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót w zakresie naprawy, odtworzenia i przełożenia rowów opaskowych odprowadzających odcieki z kwatery Nr II na składowisku odpadów komunalnych w RZUOK w Machnaczu. Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub oferty należy składać do 29 czerwca br. do godz. 10.00 w sekretariacie spółki przy ul. Komunalnej 4 we Włocławku. Szczegółowe informacje o ogłoszeniu oraz Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia, dostępne są na stronie internetowej www.bip.saniko.com.pl w dziale: Przetargi.
 • Praca na przystani: OSiR zatrudni bosmanów i pracowników obsługi Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił nabór na sezonowe stanowiska pracy (lipiec-wrzesień i lipiec-grudzień br.). Miejscem pracy będzie Przystań na Zalewie Włocławskim. OSiR poszukuje bosmanów i pracowników obsługi przystani. Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: http://www.osir.wloclawek.pl/?informacje/8/ Kontakt telefoniczny do Ośrodka Sportu i Rekreacji: 54 413 07 00.
 • Rusza sezonowa linia „W” Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne informuje pasażerów, że od soboty, 25 czerwca, zostaną uruchomione linie sezonowe W1 i W2. Autobusy będą kursowały w dni słoneczne i pogodne, przy temperaturze powyżej 250C. Opłata za przejazd na liniach specjalnych W1 i W2 wynosi – 2,30 zł (na liniach sezonowych W nie obowiązują żadne ulgi i zwolnienia ). Szczegółowe rozkłady jazdy będą zamieszczone najpóźniej do piątku na stronie internetowej www.mpk.com.pl oraz na przystankach.
 • MOPR ogłosił przetarg na dostawę sprzętu komputerowego Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie szuka dostawcy sprzętu komputerowego. Jednostka ogłosiła postępowanie przetargowe w tej sprawie. MOPR potrzebuje m.in. laptopów, monitorów, drukarek. Otwarcie ofert odbędzie się jeszcze w czerwcu.
 • Dzisiejsze i jutrzejsze posiedzenia komisji Dziś (poniedziałek) obradować będą komisje Rady Miasta Włocławka. O godz. 8.00 w sali 302 Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13 rozpocznie się posiedzenie Komisji Kultury i Sportu Rady Miasta. Natomiast o godz. 10.00  w Elektrowni Wodnej przy ul. Płockiej 171 odbędzie się wyjazdowe posiedzenie Komisji Porządku Prawnego i Publicznego. O godz. 14.00 w pokoju 22 a (pokój radnych) przy Zielonym Rynku 11/13 zbiorą sie członkowie Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska. Porządek posiedzeń dostępny jest na stronie internetowej www.wloclawek.pl w dziale: Rada Miasta. Jutro, tj. 21 czerwca br. (wtorek) o godz. 8.00  w sali 302 Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13 odbędzie się posiedzenie Komisji Edukacji Rady Miasta. Natomiast o godz. 13.00 również w sali 302 obrady rozpocznie Komisja Budżetu, Rozwoju i Promocji Miasta Rady Miasta. Porządek posiedzeń dostępny jest na stronie internetowej www.wloclawek.pl w dziale: Rada Miasta.
 • Dyżur radnych Jutro (wtorek ) dyżur będą pełnić radni z okręgu nr 1 (Śródmieście). Dyżury odbywają się w godzinach od 14.00 do 16.00, w pokoju 23 Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13. Telefon kontaktowy: 54 414 42  37.