Opublikowano: wt, Lip 4th, 2017

Wernisaż wystawy pt. “W duecie” Lidii i Jolanty Domagały

Galeria Sztuki „Antresola” CK „Browar B.” zaprasza wszystkich miłośników malarstwa i rzeźby w czwartek , 6 lipca o godz.18.00 na wernisaż wystawy pt. “W duecie” Lidii i Jolanty Domagały.

Lidia Domagała ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Ceramiki i Szkła. Dyplom uzyskała w 1985 roku z zakresu ceramiki w pracowni prof. Krystyny Cybińskiej. Studiowała malarstwo w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego i prof. Andrzeja Klimczaka – Dobrzanieckiego. Uprawia malarstwo sztalugowe i ceramikę artystyczną. Od 1988 r. jest członkiem ZPAP. Mieszka i tworzy w Zielonej Górze. W dorobku twórczym posiada wiele wystaw indywidualnych, bierze udział w licznych wystawach zbiorowych, oraz w plenerach plastycznych ogólnopolskich i międzynarodowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych we Francji, USA, Niemczech, Austrii, Holandii, Czechach, Słowacji, Polsce oraz w Konsulacie RP na Litwie.

Jolanta Domagała, ur. 1988 w Zielonej Górze. Absolwentka studiów magisterskich na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku Sztuka i Wzornictwo Szkła oraz Architektury Wnętrz w Wyższej Szkole Humanistycznej we Wrocławiu. Artystka mówi o swojej twórczości:  „…projektując szkło artystyczne, w poszukiwaniu form, kieruję się doborem kształtów przeciwstawnych sobie, kontrastowych ale uzupełniających się w delikatny, nienarzucający się sposób. „Subtelność”, to słowo które towarzyszy mi od dawna w mojej pracy twórczej, tak też zdecydowałam się nazwać jedną z moich szklanych rzeźb. Wiele tworzonych przeze mnie kompozycji opartych jest na niuansach, poprzez które rozumiem niewielkie zmiany kształtu, kierunku linii, faktury, koloru czy przepuszczalności światła, odgrywające istotną rolę w ostatecznym wyglądzie całej formy. Swoją inspirację czerpię z geometrii, kontrastującej z miękkimi liniami, występującymi w naturze. Te przeciwstawne formy, na pozór sprzeczne, tworzą ciekawe zestawienie dopełniając się nawzajem.”

Wernisaż – wstęp wolny.
Ekspozycja czynna będzie do 30 sierpnia 2017 r.
Zwiedzanie – bilety 2 zł w kasie CK „Browar B.”
wtorek – piątek : godz. 11.00 – 18.00
sobota – niedziela : godz. 14.00 – 18.00 – wstęp wolny

CK „Browar B.”

CK „Browar B.”

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

Niedziela z Kustoszem w Muzeum Etnograficznym

21 września 2018, Możliwość komentowania Niedziela z Kustoszem w Muzeum Etnograficznym została wyłączona

Koncert Piotra Krępecia w Browarze B.

20 września 2018, Możliwość komentowania Koncert Piotra Krępecia w Browarze B. została wyłączona

Mistrzostwa Włocławka w szachach klasycznych 2018

20 września 2018, Możliwość komentowania Mistrzostwa Włocławka w szachach klasycznych 2018 została wyłączona

Giełda Płyt Winylowych w Cafe Nati

20 września 2018, Możliwość komentowania Giełda Płyt Winylowych w Cafe Nati została wyłączona

V Włocławski Targ Z Darami Lata

19 września 2018, Możliwość komentowania V Włocławski Targ Z Darami Lata została wyłączona

4. FAI Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów 2018 przeszły do historii!

18 września 2018, Możliwość komentowania 4. FAI Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów 2018 przeszły do historii! została wyłączona

Archiwa