NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

W meczu na szczycie lepsza drużyna Chemika.

Dwa zaległe spotkania odbyły się w Mistrzostwach Włocławka Nauczycieli w minisiatkówce czteroosobowej,  zorganizowanych przez  NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej.

W pierwszym meczu nie było niespodzianki. Triumfator dwóch poprzednich rozgrywek, trafiony obecnie kontuzjami , zespół Ekonomika, rozprawił się z II teamem Chemika w trzech setach 25:17,25:19,25:22. Po tym spotkaniu pedagodzy z ul. Bukowej awansowali na drugą pozycję tabeli.

minisiatkowka

W meczu dwóch prowadzących drużyn  SP 23 przegrała z I zespołem Chemika 1:3 (18,-18,-21,-22). Po inauguracyjnej partii wydawało się że może dojść do zmiany lidera rozgrywek, po zwycięstwie jej przez nauczycieli z podstawówki. Jednak w drugiej odsłonie ekipa Chemika się przełamała, wygrywając ją identyczną różnicą punktów. Trzeci i czwarty set był bardzo emocjonujący, choć cały czas zespół z ul. Ogniowej utrzymywał kilku punktową przewagę. Po tym zwycięstwie pedagodzy z Chemika zwiększyli przewagę nad drugim zespołem w tabeli.

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej Wojciech Jaranowski powiedział, że w tym sezonie rozgrywki są bardzo emocjonujące. Świadczą o tym wyniki spotkań, które w wielu przypadkach kończyły się zwycięstwem drużyn w końcówkach poszczególnych setów. Do zakończenia I rundy pozostały dwa zaległe mecze, jeśli w nich wygrają dwa wyżej sklasyfikowane w  tabeli zespoły, przewaga Chemika może być mniejsza. Wydaje mi się, że w tegorocznej edycji rozgrywek, walka o medale i dalsze pozycje, może rozstrzygnąć się dopiero w ostatniej kolejce spotkań.