NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Uwaga oszuści! Bądźmy ostrożni podczas rozmów telefonicznych.

Do mieszkanki Włocławka zadzwonili oszuści podający się funkcjonariuszy służb, którzy właśnie prowadzą akcję przeciwko przestępcom. Starsza kobieta niestety uwierzyła w ich legendę i straciła swoje oszczędności. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i ograniczone zaufanie do osób, które podając się za pracowników różnych służb czy instytucji, proszą o przekazanie pieniędzy lub kodów do logowania.

Oszuści wymyślają różne historie, aby wzbudzić nasze zaufanie i zdobyć nasze oszczędności. Wielokrotnie informowaliśmy już o przypadkach kiedy podszywali się pod członka rodziny: wnuczka, syna, córkę, czy też pod przedstawicieli służb mundurowych.

Niestety wczoraj (15.12.2022) na terenie Włocławka odnotowaliśmy kolejne tego typu przestępstwo. Oszust telefonicznie poinformował 80-letnią włocławiankę o akcji przeciwko przestępcom. Przestrzegał, że należy wypłacić pieniądze z banku, bo są zagrożone. Kobieta, chcąc ratować swoje oszczędności, wypłaciła kilkadziesiąt tysięcy złotych, a następnie przekazała je rzekomemu „policjantowi”. Kiedy Seniorka zorientowała się, że padła ofiarą oszustów powiadomiła prawdziwych policjantów, którzy obecnie prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa.

Nadal apelujemy o ostrożność i przypominamy, aby nie przekazywać w rozmowie telefonicznej swoich danych adresowych, czy informacji o posiadanych oszczędnościach, numerach rachunków bankowych, czy też danych do logowania. Pamiętajmy też, że policjanci nigdy nie dzwonią, żeby poinformować o prowadzonych przez siebie działaniach. W razie takich telefonów rozłączmy się i poinformujmy służby dzwoniąc na numer 112, najlepiej z innego aparatu telefonicznego.

KMP Włocławek