NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Udany weekend Klubu Sportowego AQUA

W miniony weekend zawodnicy KS AQUA wystartowali w trzech różnych zawodach sportowych. W sobotę pierwsi rozpoczęli pływacy, którzy w zawodach O Błękitną Wstęgę Wisły dzielnie pływali i wywalczyli 6 medali. Medaliści: Laura Ngueyen 3 m na 25 m żabką, Maciek Śpiewak 3 m na 50 m grzbietem i 3 m na 50 m dowolnym, Staś Ziętarski 3 m na 100 m grzbietem, Maja Woźniak 2 m na 50 motylkowym i Mateusz Filipiak 2 m na 50 m motylkowym.

Również w sobotę rozpoczęli rywalizację najmłodsi żeglarze w klasie optymist, którzy wystartowali w Regatach o Puchar Toruńskiego Klubu Żeglarskiego, które trwały dwa dni. Był to pierwszy start w tym sezonie żeglarskim i tym razem nie udało się zdobyć medalu jednak w trudnych warunkach wietrznych zawodnicy popłynęli na miarę swoich obecnych umiejętności.

W sobotę i niedzielę, na regatach modeli żaglowych sterowanych radiem w Pucku ,ścigał się również trener sekcji radiojachtingu naszego klubu Jarosław Lipiński. Trener w trudnych warunkach wywalczył w regatach srebrny medal w klasie F5E , ulegając jedynie aktualnemu Mistrzowi Świata w tej klasie. Przy okazji zapraszamy wszystkich mieszkańców Włocławka w najbliższy weekend (10-11 czerwca 2017 r.) na regaty modeli żaglowych w klasie F5E oraz DragonForce 65. Zawody odbędą się na przystani Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Płockiej.

KS AQUA Włocławek