Trzeci turniej w ramach Grand Prix Włocławka 2011

W auli Wyższej Szkoły Informatyki przy ul. Chmielnej 14 we Włocławku, w niedzielę,  odbył się trzeci (z czerech) – silnie osadzony – turniej w ramach Grand Prix Włocławka 2011 w szachach. Startowało w nim 36 zawodników, a w obsadzie znaleźli się: arcymistrz Mirosław Grabarczyk (Baszta- Żnin) i mistrz FIDE Marcin Steczek (Hetmana- Konin) oraz wielu kandydatów na mistrzów. Turniej wygrał Marcin Steczek z ośmioma pkt. przed Mirosławem Grabarczykiem i Kamilem Szadkowskim (Smecz- Konin), obaj zdobyli po 7 pkt.

Najlepszym z Włocławian był Paweł Grochowalski(WKSz 1938) który zajął 5 miejsce. Jego sukcesem było remisowe rozegranie partii szachowej z arcymistrzem Grabarczykiem.
W kategorii Szkół Gimnazjalnych najlepszy okazał się Paweł Szarfenberg  (Gim. Nr 3 z Włocławka)  4,5 pkt przed Szymonem Kujawskim – Włocławek (Gim. Nr.8) 4 pkt i Michałem Potkańskim z Płocka (Gim. nr.6) 4 pkt. Nagrody wręczali, w imieniu organizatorów, Dyrektor Wydziału Zamiejscowego WSI Stanisław Mielczarek i Marian Będziński – Doradca Podatkowy.

W kategorii Szkół Podstawowych kolejność miejsc była następująca
1. Lena Potkańska (Płock – Sz.P.Nr 16) –  4 pkt.
2. Piotr Łyczko (Włocławek – Sz.P.Nr 19) 4 pkt
3. Adam Żywiczka (Włocławek – Sz.P.Nr.23) – 3 pkt.
W klasyfikacji generalnej – po 3 turniejach – czołówka przedstawia się następująco:
1. Mirosław Gawroński (Kutno)  19,5 pkt.
2. Krzysztof Kuliński (WKSz 1938 – Włocławek)  18 pkt.
3. Marcin Steczek (Hetman – Konin) 16 pkt.
4. Robert Miłecki (WKSz 1938 – Włocławek)  15,5 pkt.
5. Mariusz Jabłoński (Leszczyński – Włocławek) 15,5 pkt.

Ostatni, kończący rozgrywki – turniej z tego cyklu zostanie rozegrany 11 listopada 2011 r.
Jako że każdy z nich jest osobną imprezą (z nagrodami pieniężnymi) organizatorzy zapraszają  do wzięcia w nim udziału wszystkich chętnych do gry szachistów.